Európa je ťažko zasiahnutá z celkovej situácie svetovej ekonomiky. Tak prečo milionári investujú svoje peniaze práve tam?

Podľa nového prieskumu zo spoločnosti Spectrom Group, Európa je prvoradou zahraničnou investíciou pre milionárov.

Na otázku do ktorých krajín a regiónov plánujú v tomto roku investovať, Európa je na špičke zoznamu, s podielom 19 percent. Bola nasledovaná Čínou, s úrovňou 15 percent, Kanadou (12 percent) a Veľkou Britániou (9 percent). Brazília, Austrália, Japonsko a India dosiahli 5. priečku s podielom 8 percent.

Súvisiace: Ako mladí milionári zo sektora technológií investujú

Zameranie na Európu znamená veľký posun od roku 2011, kedy Čína bola najpbľúbenejšou zahraničnou investícičnou destináciou, s podielom 21 percent. Ďalej po nej nasledovala Brazília, s 20 percentami. Európa bola v roku 2011 vzdialená na treťom mieste, s obľúbenosťou u 12 percent.

Posledný prieskum opýtaných, bol robený spomedzi 1 465 ľudí s investičnými aktívami v rozmedzí 1 až 5 miliónov amerických dolárov.

Tak prečo si milionári vybrali tento región, ktorý je zamorený obavami z recesie, hroziacej deflácie a stále prekvitá obavou investorov na akciových trhoch?

George Walper, ktorý je prezidentom spoločnosti Spectrom Group povedal, že milionári nemusia mať nutne radi Európu, ale je to skôr o tom, že ich vlády vnímajú viac stabilne a sú menej zapojené do fungovania ekonomiky, než vlády v Číne, Brazílii a ďalších krajinách, rozvíjajúcich sa trhov.

Súvisiace: 6 najväčších mýtov o milionároch

Walper ďalej povedal: “Myslím, že je to skôr asi tam, kde majú najväčšie pohodlie,” … “Keď sa pozriete na Čínu a Brazíliu a ďalších krajinách je tu obava o stabilite a čo vlády robia.”

Inými slovami, je to tak, že Európa je atraktívna. Ale pre milionára, to je teraz najmenej neatraktívne zámorských trhov.

Zdroj: Reuters, AFP

Facebook komentár