Klucova_vlastnost_ktora_je_potrebnou_k_uspechu

Dnešný svet je plný rozptýlení a Vaša sústredenosť bude skúšaná zo všetkých strán. Ale ak sa chcete stať úspešnými v mladom veku, potrebujete nadobudnúť zásadnú zručnosť: schopnosť sústrediť sa na jednu vec.

Richard St. John je odborníkom na úspech. Uskutočnil rozhovory s 1 000 úspešnými ľuďmi, medzi ktorými boli aj Bill Gates, Richard Branson a Martha Stewartová. St. John v roku 2005 prednášal na podujatí Ted. Jeho prednáška s názvom „8 tajomstiev úspechu“ má na internete viac než 10 miliónov videní.

St. John povedal: „Najdôležitejším tajomstvom úspechu je sústredenosť. Sústredení ľudia sa dokážu stať úspešnými už v mladom veku.“

Ďalej tvrdí, že keď ste mladí, je v poriadku skúsiť niekoľko rôznych vecí. Čoskoro však nadíde čas, keď si budete musieť vybrať jednu z nich. Malo by to byť niečo, čo vo Vás vzbudzuje vášeň.

V takom prípade pre Vás sústredenosť nebude povinnosťou. St. John sa v posledných desiatich rokoch rozprával s mnohými nadpriemerne úspešnými ľuďmi. Vraví, že iba zriedka ich nadchýna zarábanie peňazí. Je prínosom, že ich majú dostatok, ale nikdy to nie je ich primárnym cieľom.

St. John opisuje: „Kaď sa ich však opýtate na ich vášeň, celí sa rozžiaria.“

Súvisiace:
Milionári sa zhodujú na tom, koľko hodín by ste mali pracovať na úspechu
Tony Robbins prezradil 10 tipov, ktoré Vám pomôžu rozmýšľať ako bohatý človek

Úspešní ľudia vraj neznášajú obmedzovať sa. Buď pracujú naplno alebo vôbec. St. John ďalej vraví, že exituje rozdiel medzi sústredenosťou a zameraním sa na svoj cieľ. „Sústredenie znamená, že sa orientujete na vykonanie iste činnosti v rámci krátkodobého časového úseku. Zameranie sa na cieľ predstavuje dlhodobé sústredenie na jednu vec.“

Jednou z najdôležitejších vecí je to, že úspešní ľudia nie sú zbehlí vo všetkých odvetviach priemyslu.

St. John dodáva: „Úspešní ľudia nie sú dobrí vo všetkom. Vynikajú v jednej oblasti a v ostatných sa nevyznajú. Keď sa zameriate na priveľa vecí, nestihnete sa venovať tej, v ktorej ste dobrí.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj:  CNBC, NYTimes

Facebook komentár