Milionári počas sviatkov plánujú byť veľkorysými, ale nie extravagantnými.

Podľa nového prieskumu, väčšina milionárov by mala podľa očakávaní počas tohto roka na vianočné darčeky minúť v rozmedzí 1 000 až 2 500 dolárov, dokonca niektorými multimilionári plánujú minúť až 25 000 dolárov alebo viac.

Ale zatiaľ čo tieto čísla môžu znieť ako vysoké – zvlášť pre tých, ktorí majú na nákupy omnoho menší rozpočet – netreba čakať, že poskytnú veľkú podporu k celkovému rastu tržieb počas vianočných sviatkov.

Počas prieskumu milionárov bolo opýtaných 750 jednotlivcov s investovatelnými aktívami 1 milión dolárov alebo viac sa zistilo, že drvivá väčšina (81 percent) milionárov počas tohto roka minie rovnakú sumu, ako tomu bolo v roku 2014. Pre porovnanie, 10 percent z nich uviedlo, že minú viac, zatiaľ čo 9 percent plánuje minúť menej.

George Walper, ktorý je prezidentom spoločnosti Spectrom Group, ktorá vykonala prieskum uviedol: “Vzhľadom k úrovni trhov počas tohto roka a celkovo pozitívneho stavu ekonomiky, človek by si myslel, že výdavky roka 2015 sa mierne zvýšia,” … “Akonáhle sa pred niekoľkými rokmi ekonomika za-stabilizovala, zdá sa, že milionári majú nastavenú cielené sumu, ktorú by chceli minúť a držia sa jej.”

Najväčší počet respondentov – 33 percent uviedlo, že v tejto sezóne plánujú minúť na darčeky 1 000 až $ 2 499. Jeden zo štyroch plánuje minúť 2500 až 4 999 dolárov, zatiaľ čo 16 percent z nich plánuje minúť viac ako 5000 dolárov. To zahŕňa 5 percent, ktorí sa chystajú minúť 10 000 dolárov a viac.

Medzi multimilionármi, alebo tí,ktorí majú hodnotu majetku v rozmedzí 5 miliónov dolárov alebo viac, najviac z nich plánuje minúť viac ako 2 500 dolárov a 11 percent z nich plánuje minúť 10 000 dolárov a viac.

Milionárov majú v pláne míňať najviac na ich rodiny, najmä na ich deti a vnúčatá. 36 percent z nich plánuje minúť čo najviac na svoje deti, zatiaľ čo 22 percent uviedlo, že najviac venujú ich vnúčatám.

Zdroj: SpectromGroup

Facebook komentár