Bežné hmlisté dni mesta Londýn v roku 2014 navštívi celkom 18,7 miliónov ľudí.

Jedná sa o číslo toho, koľko ľudí tento rok navštívi túto britskú metropolu, čím sa stane Top mestom medzinárodných ciest sveta.

Spoločnosť MasterCard, ktorá zostavuje tento zoznam uviedla, že Londýn v tomto roku bude mať o 8% viac zahraničných návštevníkov. Ako výsledok, prvé miesto vezme Bangkoku, kde politické nepokoje znížia objem cestovného ruchu o 11%. Paríž a Singapur získali ďalšie dve pozície.

Súvisiace: Obrázok: Ročný rozpočet najväčších svetových miest: New York, Moskva, Berlín, Londýn, Paríž

Návštevníci poskytujú veľkú podporu miestnych ekonomík. Zahraniční návštevníci v Londýne nechajú “nejaké tie mince” – celkovo tam utratia viac než 19 miliárd dolárov za hotely, jedlo, taxíky a pamiatky. Návštevníci New Yorku v ňom minú 18,6 miliardy dolárov (čo sa blíži tejto úrovni).

New York, ktorý skončil na šiestom mieste spomedzi svetových destinácií s 11,8 miliónmi návštevníkmi, bol jediným miestom v Spojených štátoch, ktorý sa dostal do Top 20 tohto zoznamu, ktorý sa vzťahuje na 132. rôznych medzinárodných miest.

Dubaj, najnavštevovanejšie mesto v Spojených arabských emirátoch, predbehlo “veľké jablko” a dosiahlo piate miesto s 12 miliónmi zahraničných návštevníkov. Cestovný ruch je magnetom arabského sveta. Jeho prímorské miesto je v Perskom zálive veľkým lákadlom, kvôli rozvinutému pobrežiu s veľkým počtom vodných parkov, jachtárskych klubov a zábavných parkov.

Mesto, ktoré má populáciu zhruba 2,2 milióna, dostane na jedného občana viac ako 4,8 návštevníkov, čo je ďaleko najvyšší pomer spomedzi skúmaných miest. A je tu aj obrovský ekonomický prínos: Cestujúci na jedného občana utratia takmer 3900 amerických dolárov.

Súvisiace: Zoznam najčestnejších miest na svete: Helsinki vs. Lisabon

Služobné cesty do rozvíjajúceho sa finančného priemyslu Londýna pomohli zlepšiť čísla tohto mesta. Počet návštevník prichádzajúcich z New Yorku silno vzrastie a to medziročne až o 15%, na 867 000. Mnoho z týchto cestujúcich pracuje vo finančnom sektore a ako sa toto odvetvie zotavuje, počet služobných ciest z New Yorku sa navyšuje.

Napriek tomu, dve tretiny návštevníkov Londýna prichádza z iných európskych miest.

Zdroj: DailyMale

Facebook komentár