Východoeurópske trhy ako Rumunsku ponúkajú najlepšiu hodnotu naokolo, podľa Mark-a Mobius-a, výkonného predsedu Templeton Emerging Markets Group.

“Hraničné trhy (trhy s málo rozvinutými akciovými trhmi), ktoré obsahujú niektoré východoeurópske krajiny ako Rumunsko – ako sme mali Slovinsko a Slovensko. Všetky tieto krajiny sú veľmi zaujímavé z hľadiska cezhraničných trhov. A samozrejme Afrika takisto, kde ešte len veľa rozruchu nastane, vzhľadom na rast, “povedal Mobius vo Varšave.

Mobius povedal, že rast spomalil na rozvinutejších trhoch východnej Európy, ako sú Poľsko, no hodil to na nákazu z eurozóny.

“Do budúcnosti si myslím, že sa budú obnovovať veľmi pekne. Mnoho z týchto negatívnych pocitov o ekonomike a o trhoch bol v dôsledku toho, čo sa deje v západnej Európe. Ako sme ideme vpred, myslím, že sentiment sa zmení a nezabudúdajte, že tieto krajiny stále prechádzajú celkom veľkým reformným procesom, ktorý nebol dokončený. “

Rusko vyzdvihol ako “skvelú príležitosť”.

“Rusko ostáva nateraz naozaj záhadou, pretože je to tak lacné z hľadiska oceňovania a to je veľmi lákavé. Zároveň chceme vidieť nejaké zlepšenie v riadení spoločností. Takže, až sa tak stane, myslím, že to bude veľa skvelých príležitostí v Rusku, “povedal Mobius.
 

V rozhovore pre CNBC v apríli, Mobius tiež diskutoval o jeho optimistickom postoji na hraničných trhoch, no povedal, že stále verí vzostupu Číny.

“Nová vláda v Číne len rozbieha svoju hru, myslím, že motor rastu bude aj naďalej pokračovať,” povedal.

Preložil: Lukáš Jevčík

Zdroj: The Telegraph

Facebook komentár