Ruske-dodavky-paliva-vojakom-na-Ukrajine-na-maxime

Rusko zásobuje vojakov bojujúcich na Ukrajine palivom, pričom dodávky z minulého mesiaca dosiahli najvyššiu úroveň od začiatku invázie.

Stredajšia správa agentúry Bloomberg uviedla, že dodávky nafty, benzínu a leteckého paliva v septembri dosiahli takmer 220 000 ton, ktoré boli dodané predovšetkým do šiestich ruských regiónov, ktoré hraničia s Ukrajinou a nedávno anektovanými Doneckom a Luhanskom.

Nárast predstavuje 4-násobný nárast v porovnaní s predchádzajúcim rokom a dokonca prevyšuje marcové dodávky. Údaje o objeme zahŕňajú aj dodávky odoslané na štyri hlavné letiská, v rámci juhozápadného Ruska.

Súvisiace: Prečo Rusko každým dňom na zemnom plyne spáli milióny dolárov?

Prezident Vladimír Putin v tom čase oznámil plnú mobilizáciu ruských jednotiek, v rámci vojnového úsilia počas silného zatláčania ukrajinských síl. Zvýšenie paliva pre jednotky rozmiestnené na Ukrajine je najnovším signálom silnejúceho ruského úsilia o obnovenie postupu na Ukrajine.

Údaje však predstavujú len časť obrazu, keďže celkové dodávky ropy pre ruské vojenské účely na Ukrajine by mohli prevýšiť dodávky paliva. Údaje uvádzané agentúrou Bloomberg nezahŕňajú prietoky potrubím a sú vypočítané samostatne.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár