Predseda Lukoilu-zomrel-po-pade-z-okna-moskovskej-nemocnice

Ruské štátne médiá informovali, že predseda ruského ropného a plynárenského gigantu Lukoil zomrel po páde z okna moskovskej nemocnice.

Zdroj pre agentúru TASS uviedol: “Muž vypadol z okna na šiestom poschodí a na následky zranení zomrel.“

Skupina Lukoil dnes potvrdila smrť svojho predsedu, v rámci svojho vyhlásenia zverejnenom na svojej webovej stránke.

Ravil Maganov “zomrel po ťažkej chorobe,” uviedla Lukoil, pričom nespomenula pád. “Maganov nesmierne prispel k rozvoju nielen spoločnosti, ale celého ruského ropného a plynárenského sektora.”

Lukoil, druhá najväčšia ruská ropná a plynárenská spoločnosť, sa v marci dostala na titulky novín, keď vyzvala na “čo najrýchlejšie ukončenie ozbrojeného konfliktu” na Ukrajine.

Predstavenstvo spoločnosti vo vyhlásení akcionárom, zamestnancom a zákazníkom vtedy uviedlo: “Vyjadrujeme úprimnú empatiu všetkým obetiam, ktoré táto tragédia postihla,” … “Dôrazne podporujeme trvalé prímerie a urovnanie problémov prostredníctvom serióznych rokovaní a diplomacie.”

Firma produkuje viac ako 2 % svetovej ropy a zamestnáva viac ako 100 000 ľudí.

Agentúra RIA Novosti vo dnešnom dni citovala zdroj presadzovania práva, podľa ktorého Maganov “s najväčšou pravdepodobnosťou spáchal samovraždu”.

Zdroj pre RIA uviedol: “Vyšetrovacie orgány pracujú na mieste, aby zistili príčiny incidentu.”

Podľa predchádzajúcich správ spoločnosti CNN od konca januára samovraždou zomrelo najmenej päť prominentných ruských podnikateľov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár