Zakladateľ spoločnosti Facebook – Mark Zuckerberg začína napĺňať svoj sľub, ohľadom prevodu svojho majetku na charitu.

V decembri minulého roka, Zuckerberg presunul niektoré zo svojich akcií spoločnosti Facebooku, na neziskovú organizáciu Chan Zuckerberg Initiative, ktorej poslaním je “urýchliť ľudský potenciál a podporovať rovnosť pre všetky deti budúcich generácii.”

Ale tento sľub ohľadom premeny akcií spoločnosti Facebook, v skutočnosti premenil na hotovosť až počas tohto týždňa.

Charitatívna skupina podľa dokumentov podaných u Komisie pre cenné papiere predajom 767 905 akcií počas stredy a štvrtka získala 95 miliónov dolárov.

Je to tak poprvýkrát, čo do charitatívnej skupiny prúdi hotovosť. Zuckerberg tým realizuje svoj plán kde je je odhodlaný vykonať prenos dostatočného počtu akcií na charitu, kde chce každým rokom v nasledujúcich troch rokoch vykonať odpredať akcie v hodnote 1 miliardy dolárov.

Súvisiace: Mark Zuckerberg odhalil, prečo zarába len 1 dolár ročne

Zuckerberg si svojim minuloročným záväzkom získal veľkú pozornosť, ktorý načasoval k narodeniu jeho dcéry, menom Maxima.

Ale nejedná sa o typickú charitatívnu organizáciu. Chan Zuckerberg Initiative je zvláštne organizovanou spoločnosťou. Jedná sa v podstate o neziskovú spoločnosť s ručením obmedzeným, tak sa môže snažiť o lobovanie priechodnosti niektorých zákonov.

Facebook odmietol poskytnúť oficiálne vyjadrenie.

Zdroj: NYtimes

Facebook komentár