Ikea_pracuje_na_novych_masovych_gulickach_bez_masa

Ikea sa snaží dostať do trendu bielkovín na báze rastlín.

Predajca nábytku, ktorý je známy pre švédske mäsové guľky, v priebehu tohto týždňa poznamenal, že pracuje na novej verzii potraviny, ktorá „vyzerá a chutí ako mäso, ale je vyrobená z alternatívnych bielkovín na báze rastlín.“ Nakoniec, spoločnosť Ikea bude chcieť predávať rastlinný „mäsové“ guličky vo všetkých svojich reštauráciách po celom svete.

Dopyt po alternatívach rastlinných bielkovinách sa navyšuje, pretože spotrebitelia vyhľadávajú zdravšiu stravu a viac spôsobov, ako znížiť environmentálne stopy.

Tento týždeň ukázal, ako sa tento trend stal populárnym medzi spotrebiteľmi ale aj investormi.

Vo štvrtok spoločnosť Beyond Meat, ktorá vyrába bezmäsité alternatívy hovädzieho mäsa, bravčového mäsa a hydiny, začala verejné obchodovanie akcií za 46 dolárov, čo predstavuje 84% nárast oproti cene IPO vo výške 25 dolárov, čo bolo už o 20% viac ako rozsah na hodnote 19 až 21 dolárov, čo bolo plánom spoločnosti v priebehu minulého týždňa. Odvtedy cena stúpla. Obchodovanie akcií bolo uzavreté na hodnote 65,75 dolárov, čo predstavuje 163% nárast z ceny počiatočnej verejnej ponuky akcií (IPO).

Medzitým Impossible Foods, ktorá predáva rastlinné bielkoviny určené na chuť a vzhľad ako mäso pri varení v reštauráciách, sa snaží udržať krok so zvýšeným dopytom po svojom produkte. Začiatkom tohto týždňa – predtým ako Burger King poznamenal, že plánuje celoštátnu ponuku burgru “Impossible Whopper” – spoločnosť uviedla, že zažíva nedostatok kvôli zvýšenému záujmu.

Súvisiace: Budúcnosť spoločnosti Ikea: malé obchody vo veľkých mestách

Spoločnosť Ikea poznamenala, že vykonáva testy a vývoj prototypov s rôznymi potenciálnymi partnermi, a zatiaľ nerozhodla, s ktorým dodávateľom bude pracovať. Maloobchodná skupina plánuje vo februári 2020 začať testovanie nového výrobku na vybraných trhoch. V súčasnosti spoločnosť Ikea na niektorých trhoch ponúka miestne jedlá s rastlinnými bielkovinami, ako zložka.

Nová položka na menu bude piatou možnosťou guličiek podávaných v Ikea, spolu s klasickou, vegetariánskou verziou, verziami s kuracím mäsom, lososom a treskou. Mala by stáť približne rovnako ako klasické guličky.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár