Otázkou dne (pro kterou, by měl každý znát odpověď) je, může vláda uklidnit trhy lží? Navzdory tomu většina z nás si uvědomuje, že lži nepomohou, ba naopak většinou vše ještě zhorší, vlády se opakovaně uchylují ke lžím, frázím a zbožným přáním. 

Jean-Claude Juncker, Luxembourský premiér a vedoucí ministr financí eurozóny ve svém, prohlášení připustil, že: “Když se to stane vážné, bude se muset lhát”

A situace je zjevně vážná, takže by měl každý očekávat lež, a lži jako ve špádách (pozn. překladatele: špády jsou souprava italských karet nazvaná podle jedné ze svých barev). 

MarketWatch zprávy G7 se snaží uklidnit obavy trhu v Evropě a bankovnictví.

Ministři financí a guvernéři centrálních bank skupiny sedmi nejbohatších průmyslových zemí se snažili v odpoledních hodinách v pátek 9. září uklidnit obavy trhu z dluhové krize v Evropě. Vysoký americký činitel řekl, Dow Jones, že vedoucí představitelé G-7 strávili většinu času za uzavřenými dveřmi, nad tématy týkajících se problémů Evropy. 

Skupina G-7 upozornila EU již 21 července, a to dohodou o zmírnění napětí na finančních trzích, ta říká, že by Evropský Fond Finanční Stability (European Financial Stability Fund) měl být flexibilnější. 

Ve stejné době, země eurozóny znovu potvrdili svou “nepružnou rozhodnost”, že budou plnit své suverénní dluhy a závazky k udržitelné fiskální politiky a strukturálních reforem.

Pokud v G-7 vládne opravdu “nepružná rozhodnost” a vychází tváří v tvář Řecku, pak nedělají to, co by měli, tj. je připravit se na řecké nedodržení závazků a následný výstup z Řecka z eurozóny. To samozřejmě vede k druhé otázce: Je “nepružná rozhodnost” lež nebo jen hloupost? 

MarketWatch: G-7 uvedla, že jejich centrální  banky : “budou připraveny poskytnout likviditu bankám podle potřeby ….přijmeme všechna nezbytná opatření, která povedou k zajištění stability bankovního systému a finančních trhů.” 

Mish(Mike Shedlock):  Tento odstavec je soubor polopravd a lží. Polopravda, že se ECB zcela jistě pokusí  poskytnout likviditu. Problém je v tom, že banky čelí nedostatku kapitálu. A pokud jede o nedostatek kapitálu bank, jsou ECB a EU ohromeni vyjádřením Christine Lagardeové, novou vedoucí MMF, která  veřejně uvedla, že tyto banky byly nedostatečně kapitalizované. Bohužel Lagardeová může ukázat nezávislost, ale v článku se poukazuje na to, že za její prohlášení byla okamžitě napadena ze strany bank. Christian Noyer, vedoucí představitel Bank of France, v reakci na toto vyjádření řekl “Buď byla mylně informována svými podřízenými na MMF, i to je možné, nebo neměla na mysli francouzské banky.” Přesně tak! 

MarketWatch:  SkupinaG-7 také uvedla, že je potřeba udržovat úzkou spolupráci na měnových trzích. Toto prohlášení je nepochybně pravda, ale důsledek nebude nijak zvlášť příznivý. Kromě toho, co dělají, monitorují i potřeby? Pokud by mohl něco udělat DAX (německý  trh akcií), v prvé řadě by neměl padat. 

MarketWatch: Po schůzce německý ministr financí Wolfgang Schäuble odmítl zprávy Bloomberg News, že by němečtí úředníci připravovali plán na rekapitalizaci německých bank, aby jejich Řecké podíly, překonali rozvahu. Schäuble trval na tom, že dohoda s Řeckem z července je stále cílem vlády. „Spekulovat o dalších výsledcích, je zbytečné,” řekl podle Dow Jones. 

Mish: Schäubleho  prohlášení jsou nehorázné lži nebo vážně nepříjemné pravdy. V tomto případě je těžké přesně určit, které z nich je pravdivé. Mám ale podezření, že se jedná o lži (a v to bychom měli doufat všichni), protože pokud EU, ECB a další vládní činitelé vypracovávají plány pro řecký bankrot, projeví se velmi vážné důsledky již brzy. 

MarketWatch: Komisař Evropské Unie pro hospodářské a měnové záležitosti Olli Rehn řekl novinářům po setkání G-7, že evropské banky jsou lépe kapitalizovány, než tomu bylo před rokem. 

Mish:  To jsou ale lži, obzvláště, když  nová nejvyšší představitelka MMF je ochotna přiznat, že banky rekapitalizaci potřebují. 

MarketWatch: V prohlášení G-7 je zmíněno, že země musí najít způsob, jak podpořit  globálního oživení, jež dnes opět vykazuje jasné známky zpomalení: “S ohledem na stále křehkou povahu oživení, musíme jít složitou cestou k dosažení fiskálních plánů  na vyrovnání při současné podpoře hospodářské činnosti, s ohledem na různé vnitrostátní okolnosti. ” 

Mish:  To je nesplnitelný sen, ale pravděpodobně i implicitní lež. 

MarketWatch: Američtí představitelé říkali, že G-7 nabízí silnou podporu 450 miliard dolarů na práci podle plánů prezidenta Baracka Obamy. 

Mish: To tvrzení je k uvěření, ale důsledky jsou  pro USA katastrofální. Každý chce, aby se USA prokopávali hlouběji do dluhové díry a změnil jejich ekonomiku vrak ve prospěch zbytku světa. 

MarketWatch: Prezident ECB Jean Claude Trichet řekl novinářům pro Dow Jones, že Jürgen Stark (teď již bývalý člen výkonného výboru ECB) odstoupil z osobních důvodů. 

Mish: To je nestydatá lež Tricheta. Jürgen Stark neodešel z osobních důvodů, ani Axel Weber (bývalý prezidenta německé centrální banky Deutsche Bundesbank). Pouze nechtěli jít dolů s lodí v podobě potápějícího se Eura. Více na.

MarketWatch: Prezident Bundesbanky Jens Weidmann řekl, že je mnoho faktorů, které ovlivňují německou ekonomiku, a že některé ve druhém čtvrtletí byly jen dočasné a žádná nová opatření nejsou potřeba. 

Mish: To je Weidmannova nestydatá  lež. Evropa se hroutí, úsporná opatření bez reforem vůbec nepomohou, a úsporná opatření s reformou budou trvat dlouho, je tedy čas konat. Neexistuje způsob, jak se chlubíme, že německý strojní export udržuje čile ruch stojící spolu s ruchem globálního pozadí. Jediný způsob, jak by to mohl být Weidmanův pojem “dočasný” vykládán jako pravdivý, myslel-li Weidmann význam „let“ či „volný pád“. 

Obama lže kongresu a národu

Zatímco na téma lži bylo již  na adresu Obamy řečeno v Kongresu dost.(více na)

Může vláda lži uklidnit trhy? Nevyšlo v poslední době na veřejnost a na trhy dost lží? Bohužel, lži jsou FED, ECB a vládní nabídky. Pokrok a tolik potřebné strukturální reformy trpí ve prospěch “nemožných snů”, neúspěšné podněty a nápady, při nichž je přání otcem myšlenky, se zhmotňují v lži.  

Zdroj: MISH’S

[], [], [], [], [], [], [], [], [], []

Facebook komentár