Značka “Ironman” má nového majiteľa.

Čínsky miliardár Wang Jianlin súhlasil, že zaplatí $ 650 miliónov za spoločnosť World Triathlon Corporation, čo je posledné rozšírenie jeho rastúcej ríše v oblasti športu. World Triathlon organizuje akcie a riadi značku Ironman.

Pod značkou Ironman sa organizujú podujatia na ktorých športovci musia preplávať 4 kilometre, po ktorom nasleduje 180 kilometrová jazda na bicykli a končí behom o dĺžke 42 kilometrov (čo je kompletný maratón). Po dokončení tejto vyčerpávajúcej udalosti si niektorí účastníci nechajú svoje telá potetovať logom značky Ironman.

Wang už vlastní podiel vo futbalovom klube Atletico Madrid a lídrovi v oblasti medzinárodného uporiadania športových udalostí – Infront Sports & Media. Akonáhle bude dokončená akvizícia World Triathlon, jeho spoločnosť – Dalian Wanda Group sa podľa neho stane “najväčšiou spoločnosťou organizujúcou športové podujatia na svete.”

Wang nedávno na poste najbohatšieho muža Ázie predbehol Hong Kongského miliardára menom Li Ka-Shinga (podľa poradia vydaného v minulom týždni od Hurun Report). Správa odhaduje, že Wang ma majetok o objeme 42,6 miliardy dolárov.

Súvisiace: 
Najbohatší muž Číny preferuje obchody s Veľkou Britániou – pred USA a EÚ

Títo traja najbohatší muži Ázie stratili $ 5,6 mld.

Wang bol 16 rokov vojakom a až následne potom sa stal miliardárom, vďaka jeho impériu s názvom Wanda Group.

Wanda Group je najväčším vlastníkom nehnuteľnosti v Číne, s viac ako 17 miliónmi metrov štvorcovými, ktoré má vo svojom portfóliu. Spoločnosť prevádzkuje nákupné centrá, luxusné hotely a má aj ďalšie aktivity.

Ale ambície Wanga sú bežať široko a ďaleko. V roku 2013 Wang minul 1,6 miliardy amerických dolárov na nákup britského výrobcu lodí – Sunseeker, ktorý ich vyrábal aj pre filmy s Jamesom Bondom. Taktiež získal americký reťazec kín – AMC Cinemas za $ 2,6 miliardy.

Verejne obchodované spoločnosti Wanga boli počas nedávneho prepadu Číny naozaj tvrdo zasiahnuté. Od polovice júna Wang stratil odhadovaných 13 miliárd dolárov, vrátane $ 3,6 miliardovej straty počas dvoch obchodných dní, na začiatku tohto týždňa.

Zdroj: FinanaciTimes, Wall Street Journal

Facebook komentár