Nicole Kidman bola jednou z hlavných hviezd otváracieho víkend v Číne

Mohlo by čínske mesto Qingdao čoskoro konkurovať Hollywoodu?

Najbohatší muž Číny – Wang Jianlin minul svoje peniaze – 8,2 miliardy amerických dolárov do vývoja mesta na východnom pobrežný, ktoré sa chváli filmovými a televíznymi štúdiami, výrobnými zariadeniami, zábavnými parkami a hotelmi.

Wang a jeho firma Dalian Wanda Group dúfajú, že “Qingdao Oriental Movie Metropolis” – pokrýva 1,5 štvorcových míľ – sa stane magnetom pre celosvetové filmové hviezdy, filmové ateliéry a turistov.

Spoločnosť uviedla, že dosiahla predbežné dohody s rôznymi mediálnymi gigantmi, s cieľom vytvárať 30 zahraničných filmov v ich štúdiu každým rokom, okrem plánov pre 100, čínskych filmov a televíznych šou. Táto “metropola” zahŕňa plány na 20. štúdií a jediné podvodné štúdio na svete.

Súvisiace články: Top Forbes: Najbohatším mužom v Číne je Wang Jianlin 

Ale na predbehnutie Hollywoodu to nestačí. Wang dúfa, že Qingdao bude nakoniec konkurovať Disney a festivalu v Cannes.

Wanda Group očakáva, že sa veľa ľudí bude hrnúť do mestských zábavných parkov, voskových múzeí celebrít, hotelov a vodných nábreží. A sú plány pre usporiadanie medzinárodného filmového festivalu od roku 2016.

Wang Wanda Group sa netají so svojimi medzinárodnými ambíciami, keďže v poslednej dobe zaplatil viac než 1,6 miliardy dolárov, k tomu, aby kúpil britského výrobcu jácht – Sunseeker, ktorá ich vyrábala aj pre filmy James-a Bond-a. Firma taktiež oznámila plány na rozvoj 5. hviezdičkových hotelov a komplexu apartmánov v lokalite Londýna.

V minulom roku firma Wanda kúpila reťazec kín – AMC Entertainment Holdings v dohode za 2,6 miliardy dolárov.

Wang povedal, že očakáva prekonanie príjmu čínskych kasín, v porovnaní zo Severnou Amerikou do roku 2018.

Cez štartovací víkend medzi zoznam celebrít patril: Leonardo DiCaprio, Nicole Kidman, John Travolta a Catherine Zeta-Jones. Vedenia od popredných amerických filmových štúdií sa taktiež zúčastnili, vrátane divízií od spoločnosti Sony, Universal Studios od firmy Comcast a Warner Bros – jednotky materskej Time Warner, podľa vyhlásenia Wanda Group.

Zdroj: FoxNews

Facebook komentár