Realitný a hotelový kráľ Wang Jianlin je najbohatším mužom  v Číne.

Najbohatší muž Číny – Wang Jianlin poznamenal, že sa snaží robiť viac ponúk vo Veľkej Británii a upozorňuje, že je oveľa ľahšie obchodovať s Britmi než s Američanmi.

Masívne konglomerát Wanga – Dalian Wanda Group sa stále rozširuje mimo Čínu, keď naposledy v júni oznámil dohodu vo výške 1,6 miliardy amerických dolárov, čím kúpil britského výrobcu luxusných jácht – Sunseeker, ktoré si získali obľubu pre filmy Jamesa Bonda. Firma tiež oznámila plány na rozvoj päť-hviezdičkového hotela a komplexu apartmánov v prestížnej londýnskej lokalite.

( Súvisiace: Čínsky miliardár kúpil výrobcu luxusných jácht agenta 007 )

V roku 2012 firma Wanda kúpila americký reťazec kín – AMC Entertainment Holdings v dohode za 2,6 miliardy dolárov.

Teraz, keď dokončil niekoľko ponúk, miliardár povedal, že USA je dobré miesto pre podnikanie, ale nie je dosť otvoreno krajinou.

“Ak porovnáme Spojené štáty a Európsku úniu, USA je otvorenejšia ako EÚ,” … “Ale Británia je najviac otvorenou krajinou.”

( Súvisiace: Čína má $8 miliardový plán, ako konkurovať Hollywoodu )

Wang vo svojom prejave na Svetovom ekonomickom fóre v Davose vo Švajčiarsku, povedal, že svoje investície bude vo Veľkej Británii zväčšovať.

To príde v čase, ako sa britskí politici usilujú o zlepšenie obchodných vzťahov s touto krajinou o veľkosti 1,4 miliardy ľudí.

Na konci roku 2013, britský premiér David Cameron vycestoval na obchodnú misiu do Číny, čo malo za následok dohody obchodov medzi oboma krajinami o veľkosti viac ako 5,6 miliardy libier (9,3 miliardy amerckých dolárov).

Camerom po oznámení týchto dohôd uviedol: “Sme odhodlaní urobiť všetko, čo môžeme, aby sme si vzájomne otvorili dvere a mohli britské podniky ťažiť z rozsiahlych a rozmanitých trhov Číny.”

( Súvisiace: Top Forbes: Najbohatším mužom v Číne je Wang Jianlin )

Ale Wang nie je výhradne zameraný na medzinárodný rast.

Koncom septembra, jeho spoločnosť oznámila, že investuje 8,2 miliardy amerických dolárov, s cieľom vyvíjať masívny zábavný komplex v čínskom meste Qingdao. Tento komplex sa sa môže pochváliť filmovými a televíznymi štúdiami, zábavnými parkami a hotelmi.

V septembri vyšli správy, že Wangov osobný majetok sa odhaduje na 22 miliárd dolárov, čo je viac ko zdvojnásobenie z 10,3 miliardy dolárov v roku 2012.

Podľa správy, Wang patrí medzi 315 miliardárov Číny. Práve pred desiatimi rokmi táto krajina nemala žiadneho miliardára.

Zdroj: ForeignPolicy

Facebook komentár