Zdá sa, že najnovšia aplikácia Facebooku čerpá inšpiráciu od Pinterestu.

Zdá sa, že najnovšia aplikácia Facebooku čerpá inšpiráciu od Pinterestu.

Facebook sa tak trochu inšpiruje spoločnosťou Pinterest.

Facebook v tichosti vydal novú aplikáciu s názvom „Hobbi“, ktorá používateľom umožňuje ukladať fotografie svojich prác a aktivít, ktoré ich zaujímajú, podobne ako Pinterest umožňuje používateľom ukladať záložky alebo „pripnúť“ obsah. Rovnako ako Pinterest, aj aplikácia Hobbi sa zameriava na témy životného štýlu, ako je varenie, výzdoba domácnosti a produkty, ktoré si sami vyrobíte.

Podľa popisu aplikácie, ktorá bola objavená vo štvrtok stránkou The Information, používatelia môžu usporiadať svoje fotografie do „kolekcií“, čo je koncept, ktorý popularizoval Pinterest . Aplikácia Facebook taktiež umožňuje používateľom sledovať vývoj, ktorý v priebehu času so svojimi nástenkami dosahujú.

Facebook má históriu napodobňovania alebo prinášania podobných funkcií aké ponúkajú konkurenti, vrátane príbehov (stories) – koncepcie propagovanej spoločnosťou Snapchat, kde príspevky zmiznú po 24 hodinách a rozšírených filtrov reality, ktoré tiež propagoval Snapchat. Na svoju platformu pribudla aj zoznamka, možnosti dodania potravín, nákupný trh a zverejňovanie pracovných miest.

Instagram, ktorý Facebook vlastní, už používateľom ponúka možnosť usporiadať svoje uložené príspevky do zbierok. Pinterest a Instagram tiež taktiež prostredníctvom svojich platforiem podporujú služby nakupovania.

Hovorca spoločnosti Pinterest mierne poukázal na podobnosti medzi ich aplikáciou a Hobbi.

Hovorca vo vyhlásení uviedol: “Stále sa zameriavame na budovanie vizuálneho vyhľadávacieho nástroja. Na prvý pohľad sa zdá, že Hobbi je aplikácia na ukladanie fotografií, ktorej chýbajú možnosti ako na Pintereste – hľadanie a odporúčania….,” … „Ako je popísané v obchode App Store, jej cieľom je pomôcť vám dokumentovať a zapamätať si veci, ktoré ste robili, čo je o minulosti, zatiaľ čo Pinterest je o objavovaní nápadov a inšpirujúcich krokoch do budúcnosti.“

Súvisiace:
Elon Musk: “Facebook je ochromený a mal by byť odstránený”
Facebook s novým logom, ktoré ho pomáha odlíšiť od ostatných značiek

Aplikáciu Hobbi vyvinul tím Facebooku s označením „NPE Team“, ktorý bol spusteným v júli. Úlohou skupiny je vytvárať nové spotrebiteľské aplikácie.

Webová stránka tímu uvádza: „Mnohé z produktov, ktoré vytvárame, začnú v malom a nemusia rezonovať so všetkými. A očakávame, že výsledkom bude konkurencia voči iným, ale aj ich rušenie. To je v poriadku.“

Facebook odmietol poskytnúť ďalšie podrobnosti o aplikácii, vrátane informácií o krajinách, v ktorých bola táto aplikácia spustená. V USA zatiaľ nie je k dispozícii.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDnet

Facebook komentár