Najocakavanejsi_hedzovy_fond_roka_je_este_vacsim_nez_sa_ocakavalo_2017

Brandon Haley z Aike Advisors 3. apríla začal obchodovanie fondu o rozsahu 1,5 miliardy amerických dolárov. Vyplýva to z informácií osoby, ktorá je oboznámená so situáciou. Túto informáciu predtým oznámila agentúra Bloomberg. Táto suma je o 500 miliónov dolárov väčšia, než sa očakávalo (niečo viac ako pred mesiacom).

Ľudia oboznámení s okolnosťami, skôr uviedli: “Potenciálnym investorom bolo povedané, že hedžový fond prilákala štyri samostatné investície o rozsahu 200 miliónov dolárov.”

Agentúra Bloomberg oznámila, že dve investície o týchto rozsahoch pochádzajú od mien Goldman Sachs Asset Management a Blackrock.

Tento fond už dlhšie obdobie mal byť jedným z najväčší tohtoročných hedžových fondov a Haley poznamenal, že do tohto hedžového fondu investoval významný objem svojho majetku.

Súvisiace:
Komoditný hedžový fond dosiahol mesačný výnos 9,9%
20-ročný študent pre svoj hedžový fond získal až $ 5 miliónov

Ďalšie zdroje uviedli, že jeho manažéri by sa spočiatku mali zameriavať na stratégie, ktoré sú zamerané na spotrebiteľov, priemysel, technológie, médiá a telekomunikácie.

Veľkosť z ktorou Aike Advisors začala je už podľa súčasných noriem hedžeových fondov naozaj veľká a prichádza v období, kedy niektorí titáni priemyslu svoje fondy museli uzavrieť.

Haley bol predtým v rokoch 2005 až 2015 riaditeľom investičnej divízie z oblasti akcií pre Citadely. Jeho Newyorská firma, ktorá sa nachádza severne od Madison Square, zamestnáva zhruba 24 ľudí.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, Fortune

Facebook komentár