Je to smutné, no jeden z najčastejších vyhľadávaní, ktoré vedú ľudí na môj blog je

“Moja práca ma deprimuje”.

Viem, že toto nie je veľmi utešujúce, no každý  (aj ja) sme deprimovaný z našej práce. 29 Mája 2012 som sa rozhodla, že už viac nebudem prednášať na stretnutiach ohľadom ľudských zdrojov.

Koniec prednáškam! Aké úžasné!

( Toto je ďalší ČLÁNOK NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Úprimne ma to však vôbec netešilo. Bola som unavená, dokonca som aj zdieľala fotku na facebooku, s prehlásením, že moja kariéra je ukončená. Toto však bolo hlúpe. Som dobrá v rozprávaní a zlepšujem sa zakaždým, keď to robím. A je to len práca, čo je filozofiou celej mojej kariéry. AJ keď si obzvlášť neužívam rozprávanie o ničom súvisiacom s ľudskými zdrojmi (kto si užíva?) nie je tu nikto lepší ako ja v odovzdávaní tvrdých, no súcitných správ ohľadom budúcej práce (dobre, možno Jennifer McClure ). A preto je tu možnosť, že keď odídem, nejaký idiot zaujme moje miesto a povie vám niečo idealistické, naivné alebo nesprávne. A navyše rada cestujem.

Takže v roku 2013 som zvolila iný prístup. Už nebudem mať depresiu. Budem prednášať len ak to bude na nádhernom mieste, s príjemnými ľuďmi a/alebo mi zaplatia slušný balík peňazí. Alebo ak to bude zábava.

Viem, že niektorí z vás môžu byť zničení  kvôli práci. No neodchádzajte zo svojej práce, ak ste v nej dobrí. Niektorí ľudia sú dobrí vo vede, iní v marketingu. Mám kamarátku ktorá je skvelá zubná hygienička. Nasledujte svoje vlohy a schopnosti. A keď vás bude vaša práca ťahať ku dnu- a to bude každá- postavte sa k tomu ako dospelí. Nič nie je vždy 100% zábava. Ak je vaša práca naozaj hrozná, venujte sa svojim koníčkom. Čítajte knihy, hrajte sa so svojimi deťmi. Staňte sa trénerom bejzbalu alebo dobrovoľným záchranárom zvierat.

Prosím, neprestávajte robiť to, v čom ste dobrí. Nielenže sa pripravujete o relatívne ľahký zdroj príjmov, ale si aj našpiníte do vlastného hniezda. Z toho neplynie nič dobré. Naučila som sa to z vlastnej skúsenosti.

Autorka Laurie Reuttimann je vplyvná rečníčka, spisovateľka a expertka na sociálne médiá s viac ako desaťročím skúseností v oblasti ľudských zdrojov v organizáciách Fortune 500.

Preložila: Kamila Petrincová

( Ak by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: The Cynical Girl

Facebook komentár