Neustale_dezinfikujeme_Akcie_firmy_Clorox_rastu

Je to už sedem mesiacov, čo pandémia zasiahla americké pobrežie, ale keďže počet prípadov koronavírusu opäť pribúda, mnoho ľudí neustále pretiera povrchy a práve to naďalej zvyšuje tržby spoločnosti Clorox.

Spoločnosť Clorox v pondelok oznámila fiškálny zisk za prvý fiškálny štvrťrok, ktorý prevýšil prognózy analytikov na Wall Street a taktiež navýšili svoj výhľad.

Celkové tržby oproti predchádzajúcemu roku vzrástli o 27% a spoločnosť Clorox vykázala dvojciferný nárast v 8 z 10 obchodných jednotiek, z dôvodu pandémie Covid-19 a ľudí tráviacich viac času doma.

Akcie spoločnosti Clorox po tomto oznámení vzrástli o 5%. Akcie spoločnosti sú tento rok vo viac ako 40% zisku.

Ľudia používajú dezinfekčné prostriedky spoločnosti Clorox na čistenie povrchov domácností, mobilných telefónov a notebookov, ale spoločnosti zároveň prospieva aj to, že ľudia viac varia doma, než aby chodili von.

Je to preto, lebo Clorox vlastní aj značku igelitových tašiek Glad a produkty pre grilovanie – Kingsford. Tržby v divízií domácností spoločnosti Clorox, ktorá zahŕňa tieto výrobky, v porovnaní s minulým rokom vzrástli o 39%.

Dopyt po dezinfekčných prostriedkoch spoločnosti Clorox a iných dezinfekčných prostriedkoch bol taký silný, že to viedlo k nedostatku, ktorý spoločnosť predpokladá až do roku 2021.

Generálna riaditeľka spoločnosti Clorox – Linda Rendle, ktorá sa ujala vedenia spoločnosti tento rok v lete, po oznámi výsledkov spoločnosti uviedla, že „našou prioritou zostáva maximalizácia ponuky našich produktov – využitie všetkých dostupných zdrojov na zabezpečenie toho, aby ľudia mali prístup k tomu, čo potrebujú.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár