Nike_bude_zarabat_na_moslimskom_trhu_ktory_vacsina_ignoruje_2017

Nike na začiatku budúceho roka plánuje začať predávať hidžáb pre moslimské ženy.

(Hidžáb – slovo používané hlavne pre moslimskú šatku, ktorou si žena zahaľuje vlasy, krk a poprsie.)

Verzia tejto tradičnej moslimskej šatky je navrhnutou pre ženy, ktoré športujú. Je vyrobená z ľahkého materiálu v kombinácii s jednou vrstvou sieťky, ktorá je určená k tomu, aby športovkyne mohli mať na sebe šatku s “optimálnou priedušnosťou”, zatiaľ čo ich tvár zostáva skrytá.

Nike počas minulého mesiaca predstavila reklamu profesionálnych športovkýň v hidžábe, kde ukázali moslimské ženy pri behu, boxu, jazdeniu na korčuliach.

Niektoré však túto reklamu kritizovali, pretože predstavuje nepravdivé zastúpenie moslimských žien.

Jedna žena na Instagrame, podľa agentúry Reuters napísala: “Myslím, že táto reklama predstavuje úplné zlyhanie,” … “Nechceme nosiť hidžáb a behať v ňom po uliciach, hanba Nike.”

Súvisiace: Dolce & Gabbana sa snaží dostať do trhu, ktorý väčšina ignoruje

Avšak podľa spoločnosti Nike, tento produkt bol testovaný športovkyňami na Strednom východe, aby zabezpečila, že spĺňa kultúrne požiadavky.

Nike sa tak pripojila k ďalším svetovým módnym značkám, ktoré sa začali sústredovať na moslimskú módu. Vo februári roka 2016, módna spoločnosť Uniqlo začala spolupracovať s módnou návrhárkou Hana Tajima, ktorá vytvoriť kolekciu s hidžábom.

Podľa správy agentúry Bloomberg, moslimské spotrebiteľské výdavky na oblečenie, boli za rok 2015 odhadnuté na 243 miliárd dolárov. Moslimi v súčasnosti tvoria 23% svetovej populácie a podľa Pew Research Center by do roku 2050 mali podľa očakávaní navýšiť tento podiel na 29,7%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Facebook komentár