Nike a Adidas v oblasti svojho golfového podnikania vykonali núdzové opatrenia, ale nakoniec to môže byť pre nich nešťastné riešenie.

Obe spoločnosti sa pri ohlásení predajov rozhodli ukončiť tieto aktivity (okolo výroby golfových palíc, loptičiek a ďalšieho vybavenia).

Podľa prieskumu od analytikov Deutsche Bank to však, môže byť veľká chyba.

V správe klientom, ohľadom športovej siete maloobchodov – Dick’s Sporting Goods, analytik Mike Baker poznamenal, že v posledných dvoch rokoch práve hranie golfu zaznamenalo rozmach a zdá sa, že tento rast zrýchľuje.

Baker, s využitím údajov od profesionálnej golfovej asociácie napísal: “Po prvé, počet odohraných kôl (hra na 18 jamiek) v júni vzrástol až o 5,3% a v roku 2016 zatiaľ nárast dosahuje úroveň 2,7%.”

“Jedná sa o zrýchlenie z roku 2015, kedy bol dosiahnutý nárast v hodnote 1,8% a tým tak pokračuje trojročné zlepšovanie v počte odohraných kôl.”

Súvisiace:
Táto aplikácia chce byť najväčšou sociálnou sieťou pre golfistov
111 bohatých a mocných ľudí, ktorí sú členmi najexkluzívnejšieho golfového klubu sveta

Väčší počet odohraných kôl by mal všeobecne znamenať väčší dopyt po golfovom vybavení a Baker poznamenal, že práve tento fakt by mohol byť prínosom pre špecializované obchody Dick’s Golf Galaxy. Viac odohraných kôl však nemusí nevyhnutne znamenať aj vyššie tržby, ale keď je zaznamenaný podobný nárast a dlhodobejší hráči hrajú viac a viac, je stále viac pravdepodobné, že budú musieť kupovať aj nové príslušenstvo.

Takže aj napriek oslabujúcemu on-line záujmu (z pohľadu vyhľadávania kľúčových slov), Američania prinajmenšom využívajú viac golfových klubov.

Zdroj: Yahoo, DeutscheBank

Facebook komentár