Nova_letecka_spolocnost_bude_lietar_z_USA_do_Europy_za_149_dolarov_level

Počas tohto týždňa International Airlines Group (IAG) spustila novú leteckú aerolíniu s názvom LEVEL.

Podľa IAG, ktorá je materskou spoločnosťou firiem British Airways, Iberia, Vueling a Aer Lingus, LEVEL bude nízkon-nákladovým prepravcom na dlhú vzdialenosť, ktorý spája Európu s destináciami na oboch stranách Atlantiku.

Generálny riaditeľ IAG, Willie Walsh vo vyhlásení poznamenal: “LEVEL predstavuje zaujímavú leteckú značku skupiny IAG, ktorá prinesie štýlový a moderný prístup k lietaniu za ceny, ktoré sú ešte dostupnejšie.”

Súvisiace: Padajúce ceny leteniek sú u konca!

V Barcelone bude letecká spoločnosť používať dvojicu nových lietadiel A330 Airbus a bude si využívať pilotov a letušky spoločnosti Iberia.

LEVEL by mala podľa očakávaní začať svoju prevádzku už počas tohto roka v júni, s linkami z Barcelony do Los Angeles a Oaklandu, v Kalifornii. Spoločnosť tento rok v lete taktiež začne lety z Barcelona do Buenos Aires (Argentína) a Punta Cana (v Dominikánskej republike).

Letenky za jednosmerný cestovný lístok sú už v predaji s cenou začínajúcou na úrovni 149 dolárov.

Prvý let medzi Barcelonou a Los Angeles bude realizovaným 1. júna, so možnosťami letieť dvakrát za týždeň. Lietanie do Oaklandu začne o jeden deň neskôr a bude lietať 3 x týždenne. Punta Cana začne s letmi 10. júna a do Buenos Aires začnú lietať 17. júna.

Nova_letecka_spolocnost_bude_lietar_z_USA_do_Europy_za_149_dolarov_level_2

Každé z lietadiel typu Airbus A330s bude vybavené 21 miestami pre prémiovú ekonomickú triedu a 293 miest so zaradením do ekonomickej triedy. Cestujúci s miestami v prémiovej ekonomickej triede budú mať prístup k bezplatnej strave, zábavným programom v lietadle, výber sedadla a batožinu. Tieto možnosti budú pre tých ktorý cestujú cez ekonomickú triedu v ponuke a la carte.

Súvisiace: Prečo ceny leteniek rastú, keď palivo prepadlo o 50%?

LEVEL je najnovšou leteckou spoločnosťou, ktorá vstúpila do boja pre nízko-nákladové transatlantické lety. V posledných rokoch do tohto trhu vstúpili letecké spoločnosti ako Norwegian Air a islandská WOW Air, avšak ukázalo sa, že ponúkajú mimoriadne nízke ceny leteniek a veľmi obmedzené služby.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, BBC

Facebook komentár