Qatar_Airways_chce_kupit_10_percent_podiel_v_American_Airlines

Letecká spoločnosť American Airlines počas dnešného dňa uviedla, že dostala nevyžiadanú ponuku od Qatar Airways, ohľadom “významnej investície.”

V regulačnom podaní sa uvádza: “V rozhovore medzi generálnymi riaditeľmi oboch spoločností, Qatar Airways uviedla, že chce kúpiť zhruba 10% verejných akcií American Airlines.”

American Airlines uviedla: “Qatar Airways podľa zákona Hart-Scott-Rodino podala žiadosť, ktorú je potreba pre potenciálnu investíciu, o hodnote minimálne 808 miliónov dolárov.” Dodala, že každý, kto chce kúpiť viac ako 4,75% spoločnosti, musí získať súhlas rady, avšak zatiaľ takú žiadosť nedostali.

American Airlines ďalej dodala: “Navrhovaná investícia Qatar Airways bola pre American Airlines nevyžiadaná a v žiadnom prípade nezmení zloženie spoločnosti ohľadom riadenia, správy alebo jej strategického smerovania.”

Letecká spoločnosť dodala, že je aj naďalej odhodlaná pokračovať v spravodlivej hospodárskej súťaži, v rámci jej aerolínií, pôsobiacich v Perskom zálive. Americké letecké spoločnosti majú obavu, že dotácie, ktoré Qatar Airways Etihad Airways a Emirates získali od svojich domovských krajín vytvárajú nekalú súťaž a mohli by ich z kľúčových trhov vytlačiť.

Súvisiace:
Problémy Kataru mohlo spustiť zaplatenie výkupného
Zákaz notebookov v Európe môže vyjsť cestujúcich na $ 1 miliardu

Na začiatku tohto mesiaca, Saudská Arábia a ďalší susedia Stredného východu obmedzili diplomatické styky s Katarom, keďže ho obvinil z podpory terorizmu. Tieto krajiny taktiež uzavreli svoj vzdušný priestor pre Qatar Airways, čo je veľmi škodlivé, pretože Katar má vzhľadom na svoju rozlohu, veľmi malý podiel vzdušného priestoru.

Letecké spoločnosti sú finančne ovplyvnené zákazom vlád USA a Veľkej Británii, ohľadom veľkých elektronických zariadení, využívaných počasletu.

Akcie spoločnosti American Airlines, pred riadnym obchodovaním získali zhruba 6%.

Qatar_Airways_chce_kupit_10_percent_podiel_v_American_Airlines_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGuardian, NYTimes

Facebook komentár