amestnanci vykonávajú kontroly na inšpekčnej linke počas mediálnej prehliadky výrobného závodu Nio Inc. v čínskom provincii Hefei v provincii Anhui.

Zamestnanci vykonávajú kontroly na inšpekčnej linke počas mediálnej prehliadky výrobného závodu spoločnosti Nio v čínskej meste Hefei, v provincii Anhui.

Startup čínskeho elektromobilu Nio v piatok informoval, že kvôli celosvetovému nedostatku polovodičov odstavuje továreň na päť dní.

Automobilka vo vyhlásení uviedla, že zastavenie výroby, ktoré začne 29. marca povedie k zníženiu dodávok spoločnosti Nio v prvom štvrťroku najmenej o 500 vozidiel.

Očakávané dodávky za prvé tri mesiace roka sa tak dostanú na hodnotu 19 500, oproti predtým oznámenej prognóze 20 000 až 20 500 vozidiel.

Súvisiace: Prvý sedan spoločnosti Nio, ktorý konkuruje čínskej Tesle

Aj napriek zníženiu produkcie je firma Nio na ceste k tomu, aby do roku 2021 začala dodávať viac automobilov ako konkurenčné automobilky Xpeng a Li Auto.

Globálne automobilky oznámili zastavenie výroby z dôvodu nedostatku polovodičov. Vysoko špecializovaný dodávateľský reťazec čipov čelí nepríjemnostiam kvôli dopadu pandémie koronavírusov a obchodného napätia medzi Čínou a USA, ktorý začal za vlády Trumpa.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár