Ochrana_osobnych_udajov_je_pre_bohatych_top_poziadavkou_pri_kupe_nehnutelnosti_2016

Ak by ste boli veľmi bohatý a mohli si dovoliť akýkoľvek dom aký by ste chceli, čo by bolo na prvom mieste Vašich požiadaviek?

Podľa nedávneho prieskumu najbohatších ľudí sveta, ktorý zrealizovala realitná spoločnosť Luxury Portfolio International, odpoveď na túto otázku, je najčastejšie zachovanie súkromia.

Luxury Portfolio spolupracovala s prieskumnou spoločnosťou trhu – YouGov, kde vykonali prieskum reprezentatívnej vzorky u Top 10% spotrebiteľov v 12 krajinách po celom svete: v Spojených štátoch, Kanade, Mexiku, Veľkej Británie, Francúzsku, Nemecku, Spojených arabských emirátov, Číne, Japonsku, Austrálií, Južnej Kórei a Singapure.

Výskumný tím s bohatými jednotlivcami zrealizoval viac ako 5000 on-line rozhovorov.

Keď boli požiadanými o podmienky, ktoré obvykle hľadajú pri kúpe svojich nehnuteľností, až 61% z opýtaných uviedlo, že dôležitou prioritou pre nich je otázka súkromia.

Súvisiace: Tu je dôvod, prečo superboháči milujú jachty

Ochrana údajov bola najčastejšie uvádzanou charakteristikou v prieskume, čo zároveň prekonalo luxusné kuchynské spotrebiče, luxus kúpeľní a hlavnej spálne so dvojitým šatníkom.

Stephanie Pfeffer-Anton, ktorá je výkonnou viceprezidentkou spoločnosti Luxury Portfolio poznamenala: “Vieme, že tieto požiadavky definujú ich domov ako útočisko a miesto kde trávia čas s rodinou a tými, ktorí dosiahli podobného úspechu,” … “Aktuálna túžba tohto životného štýlu, ktoré im poskytuje ich bohatstvo s určitou mierou definuje aj ich samotu a dôležitej požiadavky pre ich súkromie.”

Túžba po súkromí často vedie k inštalácii vysoko-vyspelých domácich systémom a vysokých plotov, a niekedy dokonca si prenajímajú aj členov ochranky. Pre niektorých najbohatších ľudí z Ameriky, je potreba obsadiť aj vedľajšie dvere nehnuteľnosti.

Elon Musk medzi koncom roka 2012 do polovice roka 2015 minul neuveriteľných 70,3 milióna dolárov za päť nehnuteľností, ktoré obklopujú jeho domov.

ElonMusk_FifthBelAir

O rok neskôr, Mark Zuckerberg zrealizoval niečo podobné, keďže vykonal nákup štyroch domov, ktoré obklopujú jeho nehnuteľnosť v Palo Alto, čo mu od tej doby priniesol značné množstvo právnych problémov . Okrem iného, Zuckerberg v San Franciscu taktiež vlastní 750 akrov pozemok na samote, v severnom pobreží Kauai, čo je dosť veľké pre niekoľko víl alebo dokonca rezort, ale zrejme si tu plánuje postaviť iba jeden dom.

Pre skrytie indendity sa pomerne často využíva prax spoločností LLC a jedná sa o legálnu cestu. V januári ministerstvo financií oznámilo, že začne sledovať skrytých kupcov vysoko-luxusných nehnuteľností v New Yorku a Miami. Táto nová iniciatíva bude vyžadovať, aby realitné spoločnosti odhaľovali mená ľudí, ktorí si zakúpia nehnuteľnosť v tzv. prázdnych spoločnostiach, kde sa často využívajú kompletné bezhotovostné transakcie.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune, WSJ

Facebook komentár