Planujete_dovolenku_v_EU_Zistite_kam_mozete_a_nemozete_ist

Ak počas tohtoročného leta plánujete dovolenku v Európe, existuje nová oficiálna webová stránka, ktorá vám povie, akú krajinu môžete navštíviť, ako sa tam dostať a aké sú obmedzenia týkajúce sa koronavírusu.

Európska komisia, výkonná zložka Európskej únie, v pondelok spustila stránku Re-open EU s cieľom poskytnúť aktuálne informácie o cestovných obmedzeniach regiónu. Cieľom je podporiť cestovný ruch – kľúčovú hospodársku hnaciu silu mnohých krajín EÚ – v čase, kedy tento priemysel kvôli pandémii čelí vážnym finančným neistotám.

Európska komisárka Thierry Breton vo vyhlásení uviedla: Nová platforma „poskytne cestujúcim ľahký prístup k informáciám, ktoré im pomôžu s istotou si zostaviť cestovné plány a zostať počas ich cesty v bezpečí.“

Keď si používatelia vyberú cieľ, objaví sa mapa, ktorá ukáže, aké bezpečnostné opatrenia sú v spomínanej krajine zavedené, ako aj ďalšie praktické informácie.

Napríklad, ak plánujete cestovať do Francúzska, webová stránka informuje používateľov, že pre osoby prichádzajúce do krajiny z iných krajín EÚ alebo Spojeného kráľovstva povinná karanténa nie je povinná a že sú otvorené všetky obchody, reštaurácie a bary.

Tiež ponúkne informácie, že verejné priestory, ako sú záhrady a pláže, vítajú návštevníkov, pokiaľ je možné zachovať sociálny dištanc. Informuje používateľov, že ľudia musia nosiť masky v taxíkoch a v iných mestských dopravných prostriedkoch a že niektoré sedadlá sa nemôžu použiť na to, aby umožnili dodržať vzdialenosť medzi jednotlivcami o dlžke jedného metra.

Nová webová stránka je k dispozícii v 24 úradných jazykoch EÚ.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Facebook komentár