Ponuku_akcii_Snapchat_povedu_Morgan_Stanley_a_Goldman_Sachs_2017

Snap Inc., ktorá je materskou spoločnosťou pre aplikáciu Snapchat si zvolila banky pre svoju počiatočnú verejnú ponuku akcií.

Túto emisiu akcií povedú Morgan Stanley a Goldman Sachs, zatiaľ čo JPMorgan, Deutsche Bank, Allen & Co., Barclays a Credit Suisse budú podpornými upisovateľmi.

Sarah Frier a Alex Barinka z agentúry Bloomberg prišli ako prví s týmito informáciami.

Ľudia oboznámení so situáciou poznamenali, že táto spoločnosť poskytujúca aplikáciu pre zdieľanie fotiek by mohli túto počiatočnú ponuku naplánovať na marec, pri ocenení vo výške 25 miliárd amerických dolárov, alebo viac.

Jeden z ľudí poznamenal, že marcové načasovanie by bolo najlepším scenárom a môže závisieť od výsledku volieb v USA a stavu kapitálových trhov. Podľa inej osoby je napriek tomu pri vstupe na trhy formou IPO vidieť, ako najlepšie riešenie, obdobie začiatku roka, kedy sa očakáva že v tomto období roka 2017 by mali akcie technologických spoločností rásť.

Snap je jednou z najočakávanejších technologických IPO od obdobia (v roku 2014), kedy Alibaba vykonala verejnú ponuku akcií v hodnote 25 miliárd amerických dolárov. Zároveň sa to udeje uprostred prepadu nových ponúk akcií firiem zo Silicon Valley. Bankári sa už niekoľko mesiacov snažili dostať bližšie k realizácií tohto obchodu.

Súvisiace:
Spoločnosť Snapchat predstavila štýlové okuliare a …
Mobilní užívatelia trávia na Facebooku 30 minút denne – to nemá nik

Snap podľa denníka The Wall Street Journal investorom poznamenala, že v roku 2016 očakáva príjmy z reklamy v rozmedzí 250 až 350 miliónov dolárov. Nedávna správa výskumnej spoločnosti eMarketer predpovedá, že táto firma by v roku 2017 mohla dosiahnuť príjmy o rozsahu 1 miliardy dolárov. Takže ak sa udeje IPO v hodnote 25 miliárd dolárov bude sa jednať o 25-násobok predpokladanej hodnoty jej príjmov.

S ročnými tržbami v hodnote 1 miliardy dolárov, by tak firma Snap mohla podať žiadosť u Komisie pre cenné papiere formu S-1. V takomto scenári by počiatočné podanie bolo dôverné.

Generálny riaditeľ (CEO) Evan Spiegel a spoluzakladateľ Bobby Murphy jednotlivo vlastnia podiely v hodnote okolo 4 miliárd dolárov, pri ocenení 25 miliárd dolárov.

 

Zdroj: Bloomberg, Fortune

Facebook komentár