Tesla-uz-nedovoli-vodicom-hrat-videohry-jazdiacich-automobiloch

Automobilka Tesla zamyká funkciu, ktorá umožňuje vodičom hrať videohry, keď je auto v pohybe.

Tento krok prichádza po tom, čo Národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA) začiatkom tohto týždňa začal vyšetrovanie, prečo spoločnosť Tesla umožňuje majiteľom svojich automobilov hrať takéto hry.

Podľa stránky The Verge, vodiči automobilov Tesla Model 3 mohli hrať hry Sky Force Reloaded, Solitaire a The Battle of Polytopia, keď boli automobily v pohybe. Vozidlo ponúka aj podložku na kreslenie a režim karaoke pre hudbu.

Hovorca NHTSA vo vyhlásení uviedol: “Po otvorení predbežného hodnotenia hrania cez služby Tesla ‘Passenger Play’, spoločnosť Tesla agentúru informovala, že mení prístup tejto funkcie,” … “V novej aktualizácii softvéru bude ‘Passenger Play’ teraz uzamknutý a nepoužiteľný, ak bude vozidlo v pohybe.“

Táto zmena sa zavádza ako súčasť vianočnej aktualizácie spoločnosti Tesla, ktorá podľa stránky Electrek pokrýva elektrické vozidlá a udržateľnú energiu.

V New York Times začiatkom tohto mesiaca informovali o tom, že jeden majiteľ Modelu 3 od spoločnosti Tesla zistil, že je schopný hrať niektoré hry pomocou dotykovej obrazovky svojho automobilu, keď sa jeho vozidlo pohybovalo, čím bol počas jazdy rozptylovaný.

Hovorca NHTSA ďalej poznamenal: „Zákon o bezpečnosti vozidiel zakazuje výrobcom predávať vozidlá s chybami, ktoré predstavujú neprimerané riziko pre bezpečnosť, vrátane technológií, ktoré odvádzajú pozornosť vodičov od bezpečnej jazdy.“

Podľa štatistík NHTSA, každým rokom v USA zomrie pri nehodách, ktorých účastníkmi sú nepozorní vodiči, okolo 3 100 ľudí.

 

Zdroj: TheVerge? NYTImei

Facebook komentár