Elon-Musk-dalsie-predava-akcie-Tesla-za-$1-01-miliardy

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla – Elon Musk predal ďalších 934 091 akcií výrobcu elektrických vozidiel v hodnote 1,01 miliardy dolárov, aby splnil svoje daňové povinnosti súvisiace s uplatnením opcií na kúpu 2,1 milióna akcií.

Najbohatší človek sveta na sociálnej sieti Twitter začiatkom novembra zverejnil status, že predá 10 % svojich akcií, ak to jeho nasledovatelia schvália. Väčšina z nich s predajom súhlasila.

Od 8. novembra Musk uplatnil opcie na nákup 10,7 milióna akcií a predal 10,1 milióna akcií za 10,9 miliardy dolárov.

Po odpredaji opcií má Musk stále opciu na nákup ďalších približne 10 miliónov akcií za 6,24 dolárov za kus, ktoré vypršia v auguste budúceho roka.

Vedúci predstaviteľ automobilky Tesla však bude čeliť veľkým daňovým účtom, ak uplatní opcie na akcie, ktoré mu boli udelené v roku 2012, keď sa akcie Tesla obchodovali za približne 6 dolárov.

Súvisiace:
Elon Musk čelí zaplateniu daní v hodnote až $15 miliárd
Elon Musk predal 1 milión akcií Tesla – 1. krát od roku 2016

Tento týždeň zverejnené údaje od investorskej výskumnej firmy Verity ukázali, že predaje uskutočnené Muskom pomohli v tomto roku navýšiť celkový objem predajov generálnych riaditeľov u ich spoločností na rekordnú úroveň – okolo 69 miliárd dolárov.

Akcie spoločnosti Tesla sa tento rok zatiaľ nachádzajú v zisku takmer o 55 % a od marcového výpredaja dosahujú výnos viac ako 1 100 %, keď skončili na cene 1 084,60 dolárov. Investori vsádzajú, že Muskova spoločnosť môže viesť celosvetovú zelenú revolúciu v automobiloch.

Riaditeľ spoločnosti z oblasti rizikového kapitálu – Chamath Palihapitiya povedal, že rozsiahly odpredaj akcií Muska a Jeffa Bezosa zo skupiny Amazonu ho prinútili premýšľať, či by taktiež nemal odísť z trhu.

Palihapitiya v nedávnom liste určenom investorom, uviedol: „Dvaja podnikatelia, ktorých som považoval za najinteligentnejších jednotlivcov v rámci alokácie kapitálu našej generácie, sťahujú žetóny zo stola.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC, BI

Facebook komentár