Elon Musk, zakladateľ automobilky Tesla odpredal ďalšie akcie.

Elon Musk, zakladateľ automobilky Tesla odpredal ďalšie akcie.

Elon Musk pokračuje vo odpredaji akcií spoločnosti Tesla.

Miliardár z oblasti technológií vykonal odpredaj 934 091 akcií automobilky Tesla, podľa finančných dokumentov predložených u Komisie pre cenné papiere a burzy, zverejnených koncom štvrtka. Hodnota týchto akcií bola vo výške 963,2 milióna dolárov.

Musk, ktorý je najbohatším jednotlivcom sveta, tiež podľa správ uplatnil opcie na nákup 2,17 milióna akcií spoločnosti Tesla.

Cena akcií Tesla v piatok pred riadnym obchodovaním poklesla o viac ako 1 % po tom, čo v predchádzajúcom dni odpísala 6 %. Piatková informácia o odpredaj sa objavila aj na konci statusu na sociálnej sieti Twitter, kde Musk poznamenal, že uvažuje o ukončení svojej práce, aby sa stal influencerom, hoci nebolo jasné, či to myslí naozaj vážne.

Za posledný mesiac ,Musk odpredal akcie spoločnosti Tesla za celkových 9,85 miliardy dolárov, vrátane 6,9 miliardy dolárov, ktoré predal v týždni od 10. novembra a ďalších 1,9 miliardy dolárov, ktoré predal 15. novembra a 16. novembra. Niektoré akcie boli predané čiastočne, aby vedel uhradiť daňové povinnosti súvisiace s uplatnením opcií na akcie.

6. novembra Musk požiadal svojich 62,5 milióna sledovateľov na Twitteri, aby určili budúcnosť časti jeho akcií spoločnosti Tesla. V prieskume na Twitteri, Musk napísal: „V najbližšom období zarobím majetok z nerealizovaných opcií, o ktorých sa špekuluje, že sú prostriedkom na vyhýbanie sa daniam, preto navrhujem predať 10 % svojich akcií automobilky Tesla. Podporuješ to?”

Generálny riaditeľ dal ľuďom možnosť hlasovať „áno“ alebo „nie“ a zaviazal sa, že sa budú riadiť výsledkami prieskumu, bez ohľadu na to, akým smerom sa uberú. Vyjadrilo sa približne 3 519 252 ľudí a 57,9 % z nich hlasovalo za „áno“.

Bez ohľadu na výsledky prieskumu na sociálnej sieti Twitter, Musk v spomínanom štvrťroku pravdepodobne aj tak musel začať predávať milióny akcií. Je to preto, že čelil hroziacemu daňovej povinnosti, v objeme viac ako 15 miliárd dolárov.

Súvisiace: Elon Musk čelí zaplateniu daní v hodnote až $15 miliárd

Elon Musk predtým poznamenal, že pravdepodobne odpredá „obrovský objem“ svojich akcií vo štvrtom štvrťroku. V septembri Musk na konferencií s označením Code Conference, konanej v Beverly Hills povedal, že jeho vymeraná daňová sadzba bude o objeme viac ako 50 %, keď vypršia jeho akciové opcie v spoločnosti Tesla, a že už čoskoro plánuje ich odpredaj.

Poznamenal: “Mám veľa opcií, ktorých platnosť vyprší začiatkom budúceho roka, takže…veľkú časť opcií odpredám v 4. štvrťroku – pretože musím, inak vypršia.”

Ostatní bežní a bývalí členovia dozornej rady spoločnosti Tesla, vrátane mien ako Robyn Denholm, Kimbala Musk, Ira Ehrenpreis a Antonio Gracias taktiež od 28. októbra vykonali odpredaj stoviek miliónov dolárov vo forme akcií spoločnosti Tesla, keďže akcie spoločnosti na burze Nasdaq dosiahli rozsiahle zisky.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár