Je pripravovaná úprava akcií spoločnosti Tesla.

Je pripravovaná úprava akcií spoločnosti Tesla.

Automobilka Tesla práve podala svoje ročné vyhlásenie pre Komisiu pre cenné papiere v USA (SEC) a odhalila, že plánuje rozdelenie akcií v pomere 3:1, pričom člen predstavenstva Larry Ellison neplánuje kandidovať pre znovuzvolenie.

Akcie automobilky Tesla, mimo riadneho obchodovania vzrástli o viac ako 1 %, keď v piatok uzavreli na cene 696,69 dolárov.

V podaní u Komisie spoločnosť napísala ďalšie informácie o navrhovanom rozdelení akcií: „Náš úspech závisí od prilákania a udržania si vynikajúcich talentov“ a toho, že „vysoko konkurencieschopné kompenzačné balíčky“, ktoré každému zamestnancovi ponúkajú možnosť získať kapitál, pomohli Tesle tak aj urobiť. “Veríme, že rozdelenie akcií by pomohlo obnoviť trhovú cenu našich kmeňových akcií, aby naši zamestnanci mali väčšiu flexibilitu pri spravovaní vlastného kapitálu.”

Rozdelenie akcií je kozmetické a mohlo by znamenať, že drobnejší investori môžu mať pocit, že si akcie môžu dovoliť, no títo investori sú nepatrnými v porovnaní s veľkými inštitúciami. Mnohé maklérske spoločnosti už ponúkajú investorom tzv. “čiastočné” obchodovanie s akciami, čo umožňuje malým investorom kúpiť len časť zdanlivo drahých akcií.

Akciové podiely v spoločnosti Tesla

Vo svojom podaní z roku 2022, firma zo sektoru elektrických automobilov a obnoviteľnej energie, taktiež odhalila, že člen predstavenstva Larry Ellison v súčasnosti vlastní 1,5 % podiel akcií spoločnosti Tesla. Ellison sa plánuje vzdať svojich povinností člena predstavenstva skupiny Tesla.

V podaní sa tiež uvádza, že generálny riaditeľ firma Tesla – Elon Musk v súčasnosti vlastní 23,5 % akcií Tesla a investičná spoločnosť Vanguard drží 6 % podiel akcií Tesla. Musk od konca roku 2021 predal značnú časť svojich akcií spoločnosti Tesla, čiastočne preto, aby podporil svoj podiel v gigante sociálnych sietí – Twitter, s ktorým súhlasil, že ho získa za približne 44 miliárd dolárov.

Ďalšie informácie spoločnosti Tesla

Tesla oznámila podobné rozdelenie akcií v pomere 5:1 v auguste roka 2020.

V trinástich rôznych návrhoch navrhnutých akcionármi je Tesla požiadaná, aby preskúmala a zverejnila viac o svojich: snahách proti obťažovaniu a diskriminácii, lobistických praktikách, dodávateľských reťazcoch a pracovnej sile a podrobnostiach o vlastnej spotrebe vody a klimatických vplyvoch a rizikách súvisiacich s vodou.

Spoločnosť plánuje usporiadať výročné zhromaždenie akcionárov online a s obmedzeným počtom akcionárov pozvaných na osobnú účasť, v novej továrni Tesla v texaskom meste Austine, dňa 4. augusta 2022.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár