Rivian je priamym konkurentom automobilky Elona Muska - Tesla.

Rivian je priamym konkurentom automobilky Elona Muska – Tesla.

Spoločnosť na výrobu elektromobilov so sídlom v kalifornskom meste Irvine – Rivian sťahuje z trhu takmer všetky vozidlá, ktoré vyrobila, aby utiahla uvoľnené upevňovacie prvky v prednom zavesení vozidiel.

Podľa dokumentov, ktoré spoločnosť predložila Národnému úradu pre bezpečnosť cestnej premávky v USA, zvolávacia akcia zahŕňa 12 212 elektrických pickupov, dodávok a SUV.

Výrobca elektrických vozidiel podporovaný skupinou Amazon poslal v piatok svojim zákazníkom správy, aby ich informoval o zvolávaní, ako vyplynulo z vyhlásenia spoločnosti, ktorá zdôraznila, že zatiaľ nepočula o žiadnych zraneniach v dôsledku tohto problému.

Podľa automobilky Rivian bolo hlásených 7 prípadov potenciálne súvisiacich s týmto problémom a neboli hlásené žiadne zranenia. Zákazníkom, ktorí si začnú všímať neobvyklé zvuky alebo vibrácie z prednej časti svojich vozidiel, sa odporúča, aby okamžite kontaktovali firmu Rivian. Spoločnosť zároveň plánuje zriadiť „dočasné“ služby v oblastiach s obzvlášť vysokou hustotou vlastníkov automobilov spoločnosti Rivian.

Vo vyhlásení ďalej uviedli, že spoločnosť má kapacitu na kontrolu všetkých dotknutých vozidiel a vykonanie potrebných opráv do 30 dní a že nevznikajú žiadne dodatočné náklady pre zákazníkov, ani to nemá žiadny materiálny finančný vplyv na spoločnosť.

Rivian vyrába elektrický pickup R1T , SUV R1S a elektrické dodávky pre skupinu Amazon, ktorá zároveň najväčším investorom spoločnosti. Podľa Amerického úradu ide o tretie stiahnutie spoločnosti. Spoločnosť v auguste zvolala približne 500 vozidiel pre problém s airbagmi a približne 200 vozidiel v máji pre problém ohľadom bezpečnostných pásov.

Aktuálny problém sa týka matice na prednom zavesení vozidiel, ktorá nemusela byť počas výroby dostatočne utiahnutá. Spoločnosť Rivian žiada zákazníkov, aby priviezli svoje vozidlá do servisného strediska spoločnosti Rivian, kde maticu skontrolujú a v prípade potreby dotiahnu. Zákazníci môžu taktiež požiadať o návštevu mobilného servisného strediska firmy Rivian. V prípade, že si vozidlá zákazníkov potrebujú ponechať v servise na dlhšiu dobu, budú poskytnuté zapožičané vozidlá.

Rivian má sídlo v kalifornskom meste Irvine, ale jej výrobný závod sa nachádza v meste Normal, štátu Illinois. Spoločnosť taktiež plánuje otvoriť výrobný závod v štáte Georgia a nedávno oznámila rozhovory s automobilkou s Mercedes ohľadom spoločnej investícii do výroby elektrických pick-upov v Európe.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár