Predstavitelia Kataru a Deutsche Bank.

Predstavitelia Kataru a Deutsche Bank.

Katar zvažuje zvýšenie svojho podielu v Deutsche Bank. S touto informáciou prišli noviny – Handelsblatt.

Kráľovská rodina Kataru už v Deutsche Bank vlastní 6,1-percentný podiel, podľa vyjadrení internetovej stránky nemeckej Deutsche Bank. Handelsblatt ďalej informoval, že Katar ovláda viac ako 9 percent, keď sa berú do úvahy derivátové pozície.

Generálny riaditeľ štátneho finančného centra v Katare – Yousuf Mohamed Al-Jaida pre Handelsblatt poznamenal: “Budeme investovať do veľkej finančnej inštitúcie v Nemecku, o ktorej sa diskutovalo na okraj fóra v Dauhe a bude oznámená v krátkom časovom horizonte.”

Súvisiace: Jeden z najväčších investorov v Deutsche Bank predáva svoj podiel

Handelsblatt ďalej informoval, že Al-Jaida nechcel pomenovať firmu, ale potvrdil, že ide o inštitúciu, do ktorej bol Katar už predtým zapojený.

Tieto vyjadrenia a skutočnosť, že Christian Sewing, generálny riaditeľ Deutsche Bank, bol jediným vrcholovým manažérom jedinej nemeckej skupiny, ktorá sa počas víkendu zúčastnila na fóre z Dohy, jasne poukazuje na Deutsche Bank.

Hovorca nemeckej Deutsche Bank to odmietol komentovať.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Handelsblatt, Bloomberg

Facebook komentár