USA za posledný rok 2013 vytvorila 600 000 nových milionárov, čo je najrýchlejší rast najmenej od začiatku 90. rokov. A medzi stále významné oblasti vytvárania milionárov patria ropné a technologické sektory

Dallas bol v roku 2013 domovom najrýchlejšie rastúcej populácie nových milionárov. S týmito výsledkami prišla nová spáva spoločností Capgemini a RBC Wealth Management. Počet milionárov v tomto meste vyskočil o 20 percent na 113 000.

Súvisiace: Čína za rok vytvorila 40 000 nových milionárov

Všetci milionári v Dallase spoločne ovládajú majetok o veľkosti 457 miliárd amerických dolárov.

Druhé miesto v tomto rebríčku obsadil Houston – ďalší veľký energetické mesto – s 18 percentným rastom milionárov. Houston pridal 20 000 nových milionárov, čím toto mesto dosahuje 131 tisíc milionárov, s celkovým čistou hodnotou majetku vo výške 496 miliárd dolárov.

Seattle a San Jose, v štáte Kalifornia – oblasti pre sektor technológií si na svoje konto rovnako pripísali impozantný rast populácie dolárových milionárov. Počet milionárov v Seattli vzrástol o 16,9 percenta a San Jose pridalo 14,3 percenta milionárov.

New York je stále hlavným mestom tohto národa milionárov, celkovým počtom 894 000 dolárových milionárov, alebo viac ako 1 z 5 v tejto krajine. Milionári tohto mesta vlastnia majetok o hodnote 3,2 biliónov dolárov.

Súvisiace: Kde žije v roku 2014 najviac milionárov?

Napriek tomu správa ďalej poznamenáva, že geografia bohatstva týchto obyvateľov sa úmerne zvyšuje spolu s rastom energetického a technologického sektora.

V správe sa píše: “Vzniká nový model vytvárania bohatstva,” … “Vznik rýchlo rastúcich malých miest ukazuje, že bohatstvo USA sa presúva do širšej kombinácie zemepisných oblastí a odvetví.”

Zdroj: LATimes

Facebook komentár