Miliardár a zakladateľ spoločnosti Virgin – Richard Branson pre agentúru Bloomberg naznačil, že jeho firma by mohla konkurovať automoblke Tesla, v oblasti elektrických automobilov.   

Branson strávil časť týždňa na Floride, kde tím Virgin Racing súťažil v závodoch Formule 1, kde vozidlá poháňané batériami boli schopné zrýchliť z nuly na takmer 100 km/h už za tri sekundy.

Reportér Tom Randall sa Bransona spýtal: “A čo s tým bude robiť Virgin?”

Branson odpovedal: “Máme tímy ľudí, ktorí pracujú na elektrických automobiloch,” … “Takže človek nikdy nevie, čo sa môže stať” …. “Virgin môže v automobilovom priemysle konkurovať automobilke Tesla” … “Uvidíme, čo sa stane.”

Netreba zasa, aby sa CEO spoločnosti – Elon Musk začal toho veľmi báť, ale je zaujímavé, že Virgin má už niekoľko tímov zameraných na elektromobily.

Súvisiace: 

Richard Branson: Naši zamestnanci môžu mať toľko dovolenky, koľko len chcú

5 vecí, ktoré ste pravdepodobne nevedeli o Tesla Motors

Podnikanie v oblasti výroby malých elektromobilov naberá na rýchlosti. Okrem automobilky Tesla a možno aj Virgin, spoločnosť Google pokračuje v práci na jej vlastnom samoriadiacom automobile. Uber môže mať podobné ambície a taktiež už aj spoločnosť Apple údajne pracuje na svojom vlastnom vozidle.

Dnes Musk oznámil, že nadchádzajúca verzia softvéru pre vozidlá značky Tesla bude lepšie ako inokedy a zároveň budú mať schopnosti optimalizovať diaľkové cesty.

Poznamenal: “Väčšina automobilov sa v priebehu času nezlepšuje,” … “Ale Model S to robí rýchlejšie, je múdrejším a lepším a tým aj automobil bude lepším, je to ako by ste riadili nové auto.”

Aj keď by Branson s Virgin mohli začať konkurovať automobilke Tesla, zdá, že má úctu k tomu, čo Musk dosiahol: “Tesla je  súčasnosti rovnako sexy, ako ktorýkoľvek iné auto na ceste.”

Zdroj: DailyMale

Facebook komentár