Pokles znamená, že Muskov náskok pred Jeffom Bezosom ako najbohatším človekom sveta sa zúžil len na 83 miliárd dolárov.

Pokles znamená, že Muskov náskok pred Jeffom Bezosom ako najbohatším človekom sveta sa zúžil len na 83 miliárd dolárov.

Víkendový tweet od generálneho riaditeľa automobilky TeslaElona Muska sa ukazuje ako docela nákladný.

Musk sa cez víkend opýtal svojich sledovateľov na na sociálnej sieti Twitter, či by mal predať 10 % svojho podielu v spoločnosti.

Podľa agentúry Bloomberg tento týždeň v rámci svojho majetku prišiel o 50 miliárd dolárov po tom, čo akcie Tesla prepadli druhý deň za sebou.

Súvisiace: Elon Musk na Twitteri necháva rozhodnúť ľudí o predaji akcií Tesla

Ide o najväčší dvojdňový pokles v histórii indexu miliardárov, s označením Bloomberg Billionaires Index a najväčší jednodňový pokles prepadu majetku Jeffa Beza o 36 miliárd dolárov, po jeho rozvode s manželkou MacKenzie Scott v roku 2019.

Otázka bola položená v rámci ankety na Twitteri.

Prieskum na ktorý odpovedalo viac ako 3,5 milióna účtov, sa uzavrel v nedeľu, pričom takmer 58 % bolo za Muskov návrh a viac ako 42 % bolo proti.

Pokles znamená, že Muskov náskok pred Bezosom na pozícií najbohatšieho človeka sveta sa zmenšil len na 83 miliárd dolárov. Musk v januári prvýkrát prekonal zakladateľa skupiny Amazon.com Inc.

Muskov majetok sa v priebehu tohto roka aj tak nachádza v raste o 70 %.

Po poklese akcií Tesla, v utorok investičná spoločnosť známej americkej investorky – Cathie Wood, Ark Investment Management stratila viac ako 750 miliónov dolárov. Medzitým zakladateľ technologickej skupiny Oracle – Larry Ellison, ktorý je druhým najväčším akcionárom spoločnosti Tesla, stratil 2,1 miliardy dolárov.

Pokles akcií spoločnosti Tesla

Výsledky po víkendovom prieskume boli jednoznačné áno, následne na základe toho ceny akcií Tesla v pondelok poklesli až o 7 %.

Ceny akcií spoločnosti Tesla sa v utorok dostali pod ďalší tlak – prepadli až o 12 % – po tom, čo známy investor, ktorý vsádza na poklesy akcií firiem – Michael Burry v už vymazanom tweete naznačil, že Musk možno bude chcieť predať svoje akcie, aby vedel pokryť svoje osobné dlhy.

Súvisiace: Elon Musk čelí zaplateniu daní v hodnote až $15 miliárd

Ceny akcií zasiahla aj správa, že Muskov bratranec a riaditeľ spoločnosti elektromobilov – Kimbal Musk v priebehu minulého týždňa odpredal akcie Tesla za viac ako 100 miliónov dolárov.

Napriek prudkému poklesu z tohto týždňa sa akcie spoločnosti Tesla stále nachádzajú v medziročnom zisku 40 %.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC, FoxBusiness

Facebook komentár