Rusko-obmedzilo-rychlost-siete-Twitter

Ruský štátny regulačný úrad pre komunikáciu v pondelok uviedol, že predĺži svoj krok smerom k spomaleniu sociálnej sieti Twitter do 15. mája, šo nastalo aj potom ako táto americká spoločnosť sociálnych médií v Rusku mazala zakázaný obsah rýchlejším tempom, ako tomu bolo doteraz.

Rusko 10. marca uviedlo, že spomaľuje rýchlosť Twitteru ako odvetu za to, čo označili za nečinnosť ohľadom odstraňovania zakázaného obsahu, a hrozí úplným zablokovaním americkej platformy, ak svoje požiadavky pre mazanie nebude plniť.

Pondelkové vyhlásenie vyvrátilo hrozbu úplného zákazu. Regulátor Roskomnadzor uviedol, že Twitter úspešne začal odstraňovať obsah, ktorý označuje za zneužívanie detí, drog a samovražd. Podľa ruských zákonov majú sociálne siete na odstránenie zakázaného obsahu 24 hodín a uviedli, že priemerný čas odstránenia zo sociálnej siete Twitter bol okolo 81 hodín.

Poznamenali, že viceprezident pre európsku politiku Twitteru – Sinead McSweeney rokoval 1. apríla s ruskými orgánmi o vysvetlení svojich umiernených zmien.

Roskomnadzor vo svojom vyhlásení uviedol : „Berúc do úvahy rozhodnutie spoločnosti Twitter po prvý raz zmeníme princípy a zoberieme do úvahy pracovanie na rýchlosti vlastnej moderácie služby v Rusku ale je potrebné odstrániť významnú časť zakázaného obsahu a Roskomnadzor sa tak rozhodol nepokračovať k pristúpeniu ďalšieho opatrenia – úplnému zablokovaniu sociálnej siete pre profesionálov na území krajiny, ale využijeme predĺženie obmedzenia prevádzky Twitteru do 15. mája.

„Spoločnosti Twitter je teda poskytnutý ďalší čas na odstránenie všetkého zakázaného obsahu zo sociálnej siete a na zosúladenie jeho činností v rámci úplneho súladu so zákonmi našej krajiny.“

Twitter uviedol, že odsúdil prerušenie chodu Internetu a pokusov štátov o zastavenie verejnej konverzácie.

Hovorkyňa firmy poznamenala: „Vo štvrtok 1. apríla sme s Roskomnadzorom viedli konštruktívny rozhovor, v ktorom sme opätovne potvrdili politiku nulovej tolerancie Twitteru v oblasti sexuálneho vykorisťovania detí a zdôraznili, že je v rozpore s našimi pravidlami propagovať, oslavovať alebo podporovať samovraždy a ubližovaniu seba samého a zopakovali, že nepovoľujeme využitie sociálnej siete Twitter na akékoľvek nezákonné správanie alebo na ďalšie nezákonné činnosti.”

„Išlo o produktívnu diskusiu ohľadom toho, ako môžu obe strany pracovať na tom, aby sa správy o takomto nelegálnom obsahu vybavovali naozaj veľmi promtne.“

Táto správa prichádza po tom, čo do platnostivstúpil nový ruský zákon, ktorý vyžaduje, aby boli všetky smartfóny vopred nainštalované s ruským softvérom, ako je softvér vyrábaný domácim gigantom Yandex.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár