Éra špeciálnych hodiniek dorazila na svetlo sveta.

Samsung v stredu na podujatí v Berlíne predstavila svoje hodinky Galaxy Gear. Spoločnosť tiež predstavila svoj nový smartphon – Galaxy Note 3 a edíciu svojho tabletu Galaxy Note 10.1.

Pranav Mistry, ktorá je riaditeľom výskumu u spoločnosti Samsung na akcií povedal: “S hodinkami SmartWatch meníme všetko.”

So Samsung Galaxy Gear SmartWatch môžete volať a prijímať hovory, fotiť, riadiť svoje vlastné aplikácie a taktiež majú zabudovanú funkciu hlasového ovládania, ktorý umožňuje používateľom vykonávať úlohy tým, že budú hovoriť na zariadenie.

Pohybom na zariadení, môže používateľ presunutím prsta cez obrazovku zo strany na stranu a zhora nadol ovládať jej funkcie. SmartWatch je bezproblémovo pripojený k užívateľov smartphonov Galaxy a ukazuje užívateľom aktualizácie e-mailu, alebo textov na displeji prístroja. Má taktiež vstavané senzory, ktoré môžu sledovať fyzickú aktivitu užívateľa.

Mistry ďalej povedal: “S Gear sme otvorili nové kapitoly … Týmto sme premenili storočia staré výrobky,” …  “Vitajte v budúcnosti.”

Galaxy Gear SmartWatch, ktorý bol predstavený aj so smartphonom Galaxy Note 3 bude k dispozícií vo viac než 140. krajinách sveta, počnúc 25.septembrom. Bude k dispozícii v šiestich rôznych farbách.

Samsung SmartWatch Očakáva sa, že prvý v sérii Gear výrobkov Galaxy, že spoločnosť prinesú.

Ale Samsung nie je jediná, ktorá prišla do hry z podobnými hodinkami.

Spoločnosť Qualcomm v stredu taktiež odhalila vlastné zariadenie hodiniek, ktoré nazvala TOQ. Rovnako ako zariadenie Galaxy Gear sa TOQ synchronizuje so smartphonom používateľa, kde zobrazuje upozornenia. Aktuálne funguje len u zariadení Android, ale Qualcomm môže predĺžiť pripojenia aj s operačným systémom firmy Apple – iOS. TOQ sa bude predávať za 300 dolárov a je k dispozícii v predbežných objednávkach okamžite, ale dodanie je naplánované na 10. októbra.

Apple taktiež uviedla, že pracuje na podobnom zariadení hodiniek s názvom iWatch. Google a Microsoft sa taktiež pohrávajú s touto myšlienkou, čím by mohli pracovať na obdobných zariadeniach.

Niektoré z kľúčových nových funkcií smartphonu Samsung Galaxy Note 3 je S-Pen, ktorý pomáha uvoľniť funkcie prístroja, bezpečnostný systém – Samsung Knox, ktorý pomáha chrániť zariadenie mobilného malwaru a nové funkcia niekoľkých okien, ktorá umožňuje užívateľom vykonávať ľahšie niekoľko úloh naraz.

Smartphone je tiež vybavený 5,7-palcový displejom, 13 mpx zadným fotoaparátom, dlhšou životnosť batérie, rýchlejšiu LTE a je k dispozícii v 10 rôznych farbách.

Nový tablet Samsungu Galaxy 10.1 je s vysokým rozlíšením a má 10-palcový tablet, ktorý sa taktiež vie synchronizovať s hodinkami Galaxy Gear.

Taktiež Náš tým – stránky FinancnyTrh.com Vám našiel na internete VIDEO v cz jazyku:

AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: USAToday

Facebook komentár