Samsung Galaxy Fold.

Samsung Galaxy Fold.

Spoločnosť Samsung tento týždeň vyslala svetu jasný signál s debutom niekoľkých nových odvážnych produktov: Inovácia tak pre nich nie je mŕtva.

Keďže predaj smartphonov čelí slabším výsledkom z dôvodu slabých inovacií pri najnovších modeloch, výrobcovia sa musia snažiť o to, aby spotrebiteľov inšpirovali k výmene existujúcich zariadení za novšie modely.

Spoločnosť Samsung počas svojej stredajšej udalosti “Unpacked”, ktorá odhalila zaujímavé miniaplikácie vrátane inteligentného telefónu Galaxy Fold, ktorý vie byť rozloženým do tabletu, v snahe presvedčiť spotrebiteľov o tom, že budúcnosť pre inovácie v oblasti inteligentných telefónov a pre spoločnosť samotnej je veľkou prioritou.

To však aktuálne navyšuje tlak na reakciu konkurenčnej spoločnosti – Apple.

Ben Stratton, ktorý je analytikom zo spoločnosti Canalys poznamenal: “Spoločnosť Samsung znehodnotila Apple,” … “Galaxy Fold je skvelý marketingový nástroj, ktorý predstavuje Samsung ako špičkovú a inovatívnu spoločnosť v dôsledku čoho jej konkurenti vyzerajú byť pomalí.”

Za cenu 1980 amerických dolárov bude zariadenie Galaxy Fold pravdepodobne produktom, ktorý neposkytne spoločnosti Samsung veľký nárast predajov. Analytici ďalej uvádzajú, že je to pripomienka, že Apple už dlhšie nič prevratné nepredstavil.

Analytik Goldman Rod Hall vo štvrtok poznamenal: “Rovnako ako pri veľmi populárnych zariadeniach Motorola RAZR späť v ére telefónov, zrazu v ére smartphonov vidíme skladacie obrazovky ako niečo inovatíne a nové,” … “Vidíme ako náročné by pre Apple mohlo byť ak by sa ocitol bez prístupu k významným výsledkom technológie OLED, kde Samsung dosahuje najmenej 2-ročné vedenie oproti ostatným konkurentom.”

Spoločnosť Samsung okrem modelu Fold predstavila model Galaxy S10 5G – prvý telefón pre 5G a aktualizované verzie svojho najpredávanejšieho smartphonu Galaxy S, z ktorých niektoré obsahujú ultrazvukový skener odtlačkov prstov a jedinečný displej, ktorý môže nabíjať ostatné smartphony.

Apple by vo svojich rukávoch nemal mať skladací iPhone (aj keď na jeden patent má) a je vidno objavujúce sa špekulácie o iPhone 5G, ktorý by mal byť údajne odložený do roku 2020, takže bude musieť ukázať, ako spotrebiteľom tak aj investorov nové modely iPhone ktoré stále stoja za nákup.

Najväčšie inovácie v oblasti inteligentných telefónov spoločnosti Apple v posledných rokoch boli pravdepodobne skôr o cenách ako o produktoch. Predstavili väčšie displeje, čiastočne kvôli tlaku od populárnych veľkých zariadení spoločnosti Samsung a Apple pridal niektoré ďalšie funkcie, akými sú rozpoznanie tváre, rozšírená realita a animované emoji. Ale okrem toho, že sa im v roku 2017 podarilo odstrániť tzv. “domovské tlačidlo”, vzhľad a vnímanie samotného výrobku sa nezmenil.

V prvom štvrťroku 2019 spoločnosť Apple zaznamenal pokles príjmy v oblasti iPhonov o 15% a to počas vianočných predajov. Vtedy generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Tim Cook ako dôvody za pokles predajov iPhonov uviedol vplyv výmenných kurzov, obľúbený program na výmenu batérií a zníženie dotácií pre mobilné telefóny.

Stanton poznamenal: “Top inováciou v tomto roku nemusí byť sklápací displej a môže sa týkať kamery, audia alebo batérie”, … “Má však fenomenálny tím inžinierov s dostatočné zdroje a ak tohtoročný iPhone bude bez významných inovácií, svet nepríjme žiadne ospravedlnenia.”

Keďže jej hlavné podnikanie iPhonov čelí poklesu, čoraz viac sa snaží investovať do viacerých služieb, ako je ponuka originálnej televíznej tvorby.

Ramon Llamas, ktorý je riaditeľ výskumnej spoločnosti IDC uviedol: “Spoločnosť Apple potrebuje rozšíriť svoju rozsiahlu základňu používateľov iPhonov, aby mohli predávať služby, ale nemôže to urobiť bez toho, aby sa jej iPhone stal oveľa flexibilnejším,” … “Apple sa blíži k rozhodujúcej križovatke.”

Môže sa zdať, že Samsung prišiel s niečím naozaj prevratným a novám, ale ohľadom budúcnosti smartphonov si je treba počakť na odpoveď spoločnosti Apple.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN, CNN

Facebook komentár