Samsung Galaxy Note 9.

Samsung Galaxy Note 9.

Spoločnosť Samsung predstavila svoj smartphone Galaxy Note 9, počas svojho podujatia v newyorskom Brooklyne.

Galaxy Note 9 predstavuje najväčší model spoločnosti Samsung v rámci inteligentných telefónov, ktorý má dĺžku 6,4 palca a je dodávaný s perom S Pen, ktoré telefónu poskytuje jedinečné funkcie.

Galaxy Note 9 je vybavený jedinečnými špecifikáciami vrátane procesora Qualcomm Snapdragon 845, ktorý sa stará o funkcionalitu vo väčšine smartphonov najvyššej kvality (pre rok 2018). Obsahuje minimálne 6 GB pamäte RAM – s možnosťou až 8 GB – čo by malo zaistiť hladký výkon.

Samsung Galaxy Note 9.

Samsung Galaxy Note 9.

Pozoruhodná je však aj batéria s kapacitou 4 000 mAh, ktorá je rozsiahlou pre akýkoľvek smartphone a mala by poskytnúť vynikajúcu výdrž batérie. Budeme sa musieť sami presvedčiť, aký čas vydrží batéria telefónu Samsung Galaxy Note 9 na jedno nabitie.

Pokiaľ ide o štýl pera S, ktorý sa používa na zaznamenávanie poznámok a všeobecnú navigáciu vrámci telefónu, spoločnosť Samsung pridala niekoľko ďalších funkcií. Aktuálne ho môžete použiť na vzdialené ovládanie fotoaparátu telefónu. Stlačením tlačidla S Pen môžete zapnúť fotoaparát, prepnúť medzi predným a zadným fotoaparátom a urobiť fotografiu.

Samsung Galaxy Note 9.

Samsung Galaxy Note 9.

Vývojári aplikácií budú tiež mať možnosť integrovať funkčnosť softvéru S Pen do svojich aplikácií.

Systém dvojitej kamery Galaxy Note 9 získava aj novú funkciu inteligentného fotoaparátu spoločnosti Samsung, ktorá rozpozná, aký objekt fotografujete a nastavenia automaticky upravuje, aby získal čo najlepšiu fotku. To je niečo, čo budeme musieť preskúmať pri osobnom používaní.

Obe kamery v systéme s dvoma objektívmi majú 12 megapixelov. Jedna z nich je pre bežné fotografie a pri slabom osvetlení vie pri fotografovaní nastaviť clonu, zatiaľ čo druhá je “teleobjektívom” pre 2-násobné optické priblíženie, čo je lepšie ako digitálne priblíženie telefónov bez teleobjektívu.

Samsung Galaxy Note 9.

Samsung Galaxy Note 9.

Spoločnosť Samsung tiež oznámila, že populárna hra “Fortnite” bude k dispozícii výlučne na zariadeniach Galaxy, počínajúc modelom Galaxy S7 a vyššie, “niekoľko dní” pred rozšírením. Používatelia Galaxy Note 9 budú mať tiež exkluzívny prístup k špecifickému povrchu.

Zdá sa, že Galaxy Note 9 príde s operačným systémom Android 8.1, napriek pondelkovej verzii Android 9. Nejedná sa o najhoršiu vec na svete, ale ani najlepšiu. Telefóny so systémom Android, ktoré používajú staršie verzie operačného systému, spôsobujú problém s podpisom systému Android – presnejšie fragmentáciou.

Galaxy Note 9 bude k dispozícii v piatok. Operátori začnú predávať model Galaxy Note 9 s kapacitou 128 GB so 6 GB pamäte RAM až 24. augusta. 512 GB Galaxy Note 9 s kapacitou 8 GB RAM bude stáť 1300 dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Samsung

Facebook komentár