Saudska_Arabia_chce_byt_najlepsim_dovolenkovym_cielom_na_plazi_2017_Red_Sea

Čo tak plážová dovolenka v Saudskej Arábii?

Zem bohatá na ropu plánuje ambicióznu reštrukturalizáciu svojho odvetvia cestovného ruchu, čo zahŕňa výstavbu letovísk okolo 100 kilometrov dlhého piesočnatého pobrežia.

Podľa vyhlásenia štátneho investičného fondu by “Projekt Červeného mora“ mal byť dokončený do roku 2022.

Rozľahlý projekt bude pokrývať 34 000 štvorcových kilometrov (13 100 štvorcových míľ) cez lagúnu 50 “nedotknutých prírodných ostrovov.” Bude zahŕňať strediská, hotely a ďalšie rezidenčné jednotky, ktoré umožnia cestujúcim ľahký prístup k potápaniu a horolezectvu.

Súvisiace: Suverénny fond Saudskej Arábie investuje do mesta zábavy

Jedná sa o prvý významný projekt v oblasti cestovného ruchu, ktorý Saudská Arábia oznámila od spustenia svojho plánu Vízia 2030 (Vision 2030) – plán na diverzifikáciu ekonomiky tejto krajiny, čím ukončia svoju závislosť od ropy. Táto krajina už s náboženským cestovným ruchom má skúsenosti, keďže každoročne víta milióny pútnikov na najsvätejšie miesto islamu – v Mekke.

Vláda chce do roku 2030 zvýšiť počet náboženských pútnikov k 30 miliónov a zároveň rozvíjať ďalšie časti svojho turistického a zábavného priemyslu. Do roku 2020 plánuje navyšovať výdavky na cestovný ruch k ročnej hodnote 175 miliárd rialov (47 miliárd dolárov).

Investičný fond Saudskej Arábie vo vyhlásení uviedol: “Keďže cestovný ruch predstavuje druhý najdôležitejší sektor v kráľovstve,” … “Červené more bude viesť diverzifikáciu odvetvia voľného času Saudskej Arábie.”

Prijatie projektu však od zahraničným turistov môže byť obmedzené, ak sa uplatnia pravidlá krajiny, ktoré sa týkajú spotreby alkoholu a nosenia odevov.

Právny rámec Saudskej Arábie je založený na islamskom práve a zahŕňa kráľovské rozkazy a dekréty. Medzi niektoré napríklad patrí aj kódex oblečenia alebo zákaz pre ženy viesť motorové vozidlo po verejných komunikáciách, čo je založené na interpretácii náboženských nariadení.

Očakáva sa, že ženy budú musieť nosiť voľné oblečenie, známe ako abaya, a musia mať aj pokrývku na hlave.

Saudska_Arabia_chce_byt_najlepsim_dovolenkovym_cielom_na_plazi_2017_Red_Sea_1

Podľa vyhlásenia investičného fondu bude projekt Červeného mora považovaný za “súkromnú zónu”, ktorá je “riadená nezávislými zákonmi” na rovnakej úrovni ako sa nachádzajú “medzinárodné normy”.

Súvisiace: Blackstone a saudskoarabský fond vytvoria investičný fond – $ 40 miliárd

Avšak konzervatívna spoločnosť kráľovstva by mohla byť naozaj miestom aj pre turistov, ktorí tieto pravidlá dodržiavajú.

Olivier Jager, ktorý je generálnym riaditeľom cestovnej spoločnosti ForwardKeys poznamenal: “Moslimskí turisti chcú pravidlá, ktoré zodpovedajú ich požiadavkám,” … “Rastúca stredná trieda v moslimských krajinách sa pravdepodobne bude zaujímať o nové destinácie, ktoré budú skutočne schopné uspokojiť ich špecifické potreby.”

Účet tohto projektu na sociálnej sieti Twitter, ktorý bol spustený 1 deň a už mal viac ako 70 000 nasledovníkov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: DailyMale, SaudiGazette

Facebook komentár