Miliardár a saudsko-arabský princ Alwaleed bin Talal oznámil plány rozdať jeho majetok o hodnote 32 miliárd dolárov na charitu, s cieľom vytvoriť “lepší svet s toleranciou, prijatím, rovnosťou a príležitosťami pre všetkých.”

Princ, ktorý je jedným z najbohatších ľudí svete vo vyhlásení zverejnenom počas tohto týždňa poznamenal: “Želám si, aby som prispel k odstráneniu chudoby a hladu a podporil vývoj, zdravie a vzdelávanie najchudobnejších komunít.”

Súvisiace: Investor a miliardár – princ Alwaleed: “Forbes očiernil moju krajinu”

Peniaze o ktorých hovoril, budú prevedené do princovej charitatívnej organizácie Alwaleed Philanthropies, do ktorej už predtým presunul 3,5 miliardy dolárov. Povedal, že budú vynaložené na rozvoj komunít a budú poskytovať pomoc pri katastrofách a budú slúžiť na podporu žien a mladých ľudí.

Alwaleed povedal, že filantropia je “súčasťou” jeho islamskej viery a že jeho bohatstvo bolo “bohmi prepožičané a tým je súčasťou celého veľkého národa (Saudskej Arábie).” Aj keď peniaze pôjdu aj na medzinárodné aktivity, povedal, že Saudská Arábia a Stredný východ budú jeho prioritou.

“Vzhľadom k tomu, väčšina môjho bohatstva bola vďaka tejto požehnanej časti zeme a chcem ho vrátiť späť do Saudskej Arábie, čo je mojou prioritou číslo jeden,” … “Zároveň sa naše filantropické úsilie rozšíri do krajín po celom svete v súlade s predpismi, ktorými sa riadia charitatívne organizácie s celosvetovou pôsobnosťou.”

Alwaleed Philanthropies sa už skôr spojila s celosvetovými charitatívnymi organizáciami, vrátane Billa a Melindy Gatesovcov. Aktivity Billa Gatesa boli pre ňho veľkou inšpiráciou.

Gates vo vyhlásení poznamenal: “Prince Alwaleed chce svojim veľkorysým záväzkom sľúbiť, že výrazne rozšíri veľké dielo a bude súčasťou jeho základov. Jeho dar je inšpiráciou pre nás všetkých, ktorí v oblasti filantropie pracujú po celom svete.”

Súvisiace: Pozrite sa na nový úžasný apartmán (10 000/noc) hotela miliardára a princa Alwaleeda

Talal je preslávený podnikateľom a investorom; Jeho spoločnosť Kingdom Holding Company má rozsiahle investície od luxusných hotelov, vrátane The Four Seasons Savoy v Londýne a mediálnych spoločností, ako napríklad News Corp a Time Warner. Alwaleed povedal, že jeho sľub v hodnote 32 miliardy dolárov nebude mať vplyv na akcie spoločnosti Kingdom Holding.”

Nie je to prvýkrát, čo si Alwaleed získal pozornosť médií. On je známy pre extravagantný životný štýl a nedávno dostal pod kritiku, keď údajne ponúkol 100 vozidiel značky Bentleys letcom zo stíhačiek, ktorí sa zúčastnili v letecké údery v Jemene.

Zdroj: Bloomberg, Wall Street Journal

Facebook komentár