Lyft podľa denníka The Wall Street Journal získala investíciu od Saudského princa o hodnote takmer 105 miliónov amerických dolárov.

Objem hotovosti pochádza zo Saudskej Arábie, konkrétnejšie od princa Alwaleed bin Talala, prostredníctvom jeho spoločnosti Kingdom Holding Company. Investíciou získa podiel v spoločnosti Lyft o hodnote 2,3%.

Tento objem finančných prostriedkov je podľa denníka vykonaný v rámci väčšieho získania finančných prostriedkov, v celkovej hodnote viac ako 247 miliárd dolárov, alebo 5,3% tejto firmy.

Lyft v USA patrí k najväčším konkurentom spoločnosti Uber, ale tieto dve spoločnosti služieb majú naozaj rozdielne ocenenie.

Súvisiace: 
Miliardár a saudskoarabský princ Alwaleed zvýšil podiel v spoločnosti Twitter
V Ázií sa vytvára veľký konkurent pre aplikáciu Uber

Podľa údajov z posledného kola financovania, trhová kapitalizácia spoločnosti Uber je v hodnote 64,6 miliardy dolárov, zatiaľ čo podľa tohto týždňových údajov vo forme získaných prostriedkov je hodnota spoločnosti Lyft na úrovni 4,9 miliardy dolárov.

Napriek zahraničným investíciám, spoločnosť Lyft bude pokračovať v jej aktivitách výhradne v Spojených štátoch. Spoločnosť Uber však pôsobí v 68 krajinách sveta. Lyft v poslednej dobe vykonala niekoľko krokov pre jej rozšírenie v zámorí, bez toho aby musela opustiť svoje sídlo v San Franciscu.

V septembri sa spoločnosť Lyft v Číne spojila s najväčším konkurentom firmy Uber – Didi Kuaidi. Obe spoločnosti rozširujú svoje spojenectvo s ďalšími ázijskými službami v oblasti prepravy osôb – vrátane singapurskej GrabTaxi a indickej Ola.

Didi Kuaidi vo firme Lyft investovala 100 miliónov dolárov. John Zimmer zo spoločnosti Lyft počas septembrovej tlačovej konferencii týchto spoločností poznamenal, že stratégie tohto partnerstva bude vidno už na začiatku budúceho roka.

Zdroj: The Wall Street Journal

Facebook komentár