Severna_Amerika_vytvori_miliardara_kazdych_6_dní_2016

Severná Amerika môže očakávať, že počas nasledujúcich piatich rokov vytvorí nového miliardára každých šesť dní.

To je v súlade s Celosvetovou správou okolo bohatstva pre rok 2016 od Credit Suisse, ktorá prišla s grafmi okolo počtu milionárov a miliardárov po celom svete a predpovedá trendy v oblasti celosvetového bohatstva.

Severná Amerika vedie krajiny sveta v tvorbe miliardárov, kde očakávajú že v priebehu nasledujúcich piatich rokov bude z tohto kontinentu bude pochádzať viac ako 300 z 945 nových miliardárov. To vychádza na 60 miliardárov ročne, teda viac ako jeden týždenne.

Taktiež sa očakáva, že počet milionárov v severnej Amerike sa v priebehu nasledujúcich piatich rokov zvýši o 33% na 19,7 milióna. Dokonca v Severnej Amerike do roku 2021 predpovedajú viac ako 100 000 ultra-bohatých jednotlivcov, s vysokým čistou hodnotou majetku, alebo tých s 50 miliónmi dolárov a viac, čo bude tvoriť viac ako polovicu celkového svetového počtu.

Súvisiace:
10 krajín s najvyšším priemerným bohatstvom
6 psychologických trikov bohatých, aby zarobili ešte viacej peňazí

Kým populácia bohatých čínskych občanov rýchlo rastie, táto ázijská krajina je stále ďaleko od Severnej Ameriky. Ázijský gigant má 1,6 milióna milionárov, čo je len nepatrne pred objemom z Kanady, ktorá je na úrovni 1,1 milionárov a dlhou cestou za USA, ktorá má 13,6 milióna milionárov.

V správe sa uvádza: “USA má najviac členov z horného 1% celosvetovej skupiny bohatstva a v súčasnej dobe má až 41% svetových milionárov,” … “Počet ultra-bohatých jednotlivcov s bohatstvom nad 50 miliónov dolárov je šesťkrát tak väčšia, ako ďalšia krajina – Čína.”

Severna_Amerika_vytvori_miliardara_kazdych_6_dní_2016_graf

 

Zdroj: Credit Suisse, Bloombegr

Facebook komentár