Boom v sektore technologií premieňa trh luxusných nehnuteľností v Silicon Valley na prvé miesto tohto zoznamu.

Medzinárodný prieskum – Coldwell Banker Preview zaradil Woodside, v štáte Kalifornia (v srdci Silicon Valley) na TOP priečku luxusného trhu nehnutelností v USA. Päť najlepších luxusných trhov v krajine sú zoradené podľa ceny a objemu predajov a práve tri z nich sú v tomto údolí.

Portola Valley, v štáte Kalifornia je na treťom mieste, nasledovaný Hillsborough, v štáte Kalifornia, ktorý je na štvrtej priečke zoznamu (a Bal Harbour, v štáte Florida na druhom mieste). Coldwell Banker vytvoril zoznam tohto rebríčka podľa ročných tržieb za jednotlivé nehnutelnosti a objem luxusných domov, rovnako ako priemer a priemerné zisky z predaja.

Súvisiace: Rusov začína lákať 4. najdrahšie miesto na svete ku kúpe nehnuteľností

Makléri tvrdia, že to nie je len o zakladateľoch technologických spoločností, ktorí si kupujú domy v Silicon Valley. Bankári, členovia firiem rizikového kapitálu, alebo hedžových fondov a desiatky ďalších typov finančníkov ktorí sú súčasťou technologického priemyslu sa taktiež hrnú do tohto údolia. Zahraniční kupci sú taktiež jeho súčasťou – predovšetkým z Číny.

Scott Dancer, látka s Coldwell Banker v údolí povedal: “Tento trh je jednoducho neuveriteľne silný,” … “Jeho súčasťou je veľmi veľa luxusných nehnutelností.”

Woodside v Kalifornií je jedným z najhorúcejších realitných trhov. Tento dom je tam v súčasnej dobe na predaj za 12,5 miliónov dolárov.

V skutočnosti je v Silicon Valley veľký nedostatok domov na predaj a situácia na tomto trhu sa dá nazvať aj “rýchlo a zbesilo”. Dancer ďalej povedal, že v poslednej dobe vo Woodside ponúkal na predaj nehnutelnosť za 5,8 mliónov dolárov. Vtedy bol v utorok. V piatok už mal päť konkurenčných ponúk. Nakoniec bol predaný o niekoľko dní neskôr za 7,26 miliónov dolárov. Dancer poznamenal, že kupcom bol 30-ročný konateľ finančnej spoločnosti.

Súvisiace: Al Caponeho bývalý dom v Miami je na predaj za $ 8,5 miliónov

Samozrejme, ak technologický boom začne spomalovať, tak ho bude nasledovať aj trh s nehnuteľnosťami v Silicon Valley. Ale v súčasnosti, dokonca aj skromné ​​domy v tejto oblasti sa stali doslova “zlatom” na trhu realít.

Jeden z najlacnejších domov na predaj vo Woodside je práve teraz malý červený domček s pozemkom o veľkosti menej ako jeden aker. Dom má dve spálne, jednu kúpelňu a krb. Cena? 949 000 dolárov.

Možno niečo pod 1 milión dolárov (vo Woodside) je teraz považovaná úroveň za dostupné bývanie.

Zdroj: BizJournals

Facebook komentár