Miliardar_a_investor_si_kupuje_lyziarsky_dom_v_Aspene_za_15_5_miliona_dolarov

Thomas Barrack Jr., ktorý je miliardárom a investorom v oblasti nehnuteľností a jeden z najbližších priateľov prezidenta Donalda Trumpa, si zakúpil nehnutelnosť v Aspene (v štáte Colorado) za 15,5 miliónov dolárov, práve v čase vrcholiacich lyžiarskych sezón.

70-ročný Barrack Jr. je predsedom a výkonným riaditeľom spoločnosti Colony Northstar v Los Angeles, ktorá spravuje aktíva o objeme 57 miliárd dolárov, uzatvoril túto dohodu koncom novembra. Vyplýva to zo záznamov o nehnuteľnostiach, ktoré boli počas minulého týždňa podané v jeho kancelárii.

Umiestnený na štyroch hektároch (16 000 m2) v oblasti Eagle Park Drive, osamotenej a prestížnej adrese len pár minút od centra mesta Aspen, domov zahŕňa 11 312 štvorcových stôp (1050 m2) vnútorného obytného priestoru s piatimi spálňami, šiestimi kúpeľňami a veľkými dvomi kúpeľňami.

Rezidencia má obytné verandy, terasy s dláždenými kameňmi, bazén s vírivkou a výhľad na kopec Sopris a údolie sopky Owl Creek.S touto informáciou v predošlej ponuke prišla Carrie Wellsová z Coldwell Banker Mason Morse Real Estate.

Miliardar_a_investor_si_kupuje_lyziarsky_dom_v_Aspene_za_15_5_miliona_dolarov_2

Barrack Jr. bol zastúpovaný Chrisom Soukom, ktorý taktiež pracuje pre Coldwell Banker Mason Morse Real Estate.

Obaja makléri, ako aj pán Barrack Jr. to odmietli komentovať.

Nehnuteľnosť, ktorá bola vo vlastníctve člena rodiny Stuartovcov (ktorá predtým vlastnila značku Carnation) už takmer dve desaťročia, sa prvýkrát ponúkala v júli roka 2016 za 17,95 milióna dolárov. Cena sa v auguste znížila na 16,95 milióna dolárov.

Pán Barrack Jr., ktorý je známy ako správca komerčných nehnuteľností a finančných prostriedkov zameraných na zadlžené subjekty, začiatkom tohto roka urobil ďalšiu osobnú transakciu v oblasti realít. Predával svoj dom, nachádzajúci sa v Santa Monice, v štáte Kalifornia za $ 24,25 milióna.

Podľa časopisu Forbes má odhadovanú čistú hodnotu majetku, na úrovni 1 miliardy dolárov.

Ako jeden z najstarších a najbližších priateľov Trumpa, Barrack zastával miesto vedúceho poradcu Trumpovej kampane a predsedu jeho inauguračného výboru. Ale formálnu úlohu v Trumpovom tíme údajne odmietol.

Miliardar_a_investor_si_kupuje_lyziarsky_dom_v_Aspene_za_15_5_miliona_dolarov_3

Známe lyžiarske stredisko Aspen v tomto roku zaznamenalo niekoľko veľkých predajov. V júni Lachlan Murdoch, ktorý je spolupredsedom skupiny News Corp, za nehnuteľnosť na Buttermilk Mountain zaplatil 29 miliónov dolárov.

Vo februári sa predal dom s rozlohou 14 000 štvorcových stôp (13 000 m2), ktorý bol ponúkaný za 32 miliónov dolárov, v hodnote 24,4 milióna dolárov.

Pokiaľ ide o uzavreté predaje, Aspen sa umiestnil v zozname najdrahších trhoch v Spojených štátoch na čísle 37. Podľa najnovšej analýzy spoločnosti PropertyShark sa polovica nehnuteľností v roku 2017 predala za 2 milióny dolárov a viac.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: GlobalMansion

Facebook komentár