Služba Messenger Room.

Služba Messenger Room.

Facebook má dlhú históriu rozširovaním svojich funkcií k eliminácií hlavných konkurentov. Aktuálne využíva funkcie platformy Zoom.

Generálny riaditeľ Mark Zuckerberg v dnešnom dni oznámil, že jeho technologický gigant vytvára novú video-konferenčnú verziu svojej aplikácie Messenger s názvom Messenger Rooms.

Zuckerberg vo videu uviedol, že nová služba umožní užívateľom usporiadať stretnutie až s 50 ľuďmi naraz bez časového obmedzenia. (Bezplatná verzia programu Zoom umožňuje spoločnú komunikáciu až pre 100 ľudí, avšak len maximálne na 40 minút.) Používatelia spoločnosti Facebook budú môcť pozývať ľudí do služby Messenger Rooms, aj keď účty na Facebooku nemajú.

Sluzba_Messenger_Room_je_odpovedou_Facebooku_na_Zoom_1

Využívanie služieb video-hovorov v posledných mesiacoch prudko vzrástlo, pretože pandémia koronavírusu prinútila ľudí po celom svete pracovať a komunikovať z domácností. A na trhu je len veľmi málo populárnejších služieb ako Zoom, ktorému sa podarilo zvýšiť počet používateľov o desiatky miliónov, vďaka svojej schopnosti hostiť veľké virtuálne stretnutia a zábavné doplnky, ako napríklad prispôsobiteľné fotografické pozadie. Využitie služby Zoom naozaj vyletelo z 10 miliónov používateľov v decembri na viac ako 300 miliónov v súčanosti.

Houseparty, ktorá je zasa aplikáciou na virtuálne stretnutia s priateľmi, ktorú Facebook predtým naklonoval pred opustením projektu v minulom roku, sa aktuálne bežne pohybuje na hornom okraji rebríčkov sťahovaných aplikácií. Len za posledný mesiac sa jej podarilo získať 50 miliónov používateľov.

Súvisiace: Najnovšia experimentálna aplikácia Facebooku vyzerá podobne ako Pinterest

To je ďalšia vlastnosť, ktorá sa na Facebooku objavuje – spoločnosť uviedla, že v službe Messenger Rooms budú k dispozícii virtuálne pozadia, podporované umelou inteligenciou (AI). Niektoré pozadia ponúkajú 360-stupňový pohľad na exotické miesta. A nová tabuľka filtrov rozšírenej reality pomôže rozjasniť tmavé miestnosti alebo vylepšiť vzhľad používateľov, čo podľa Zuckerberga posunie skúsenosti na „ďalšiu úroveň“.

Sluzba_Messenger_Room_je_odpovedou_Facebooku_na_Zoom_2

Služba Room je momentálne prístupnou prostredníctvom aplikácie Messenger alebo hlavnej platformy Facebook, ale čoskoro budú pridané do ďalších aplikácií spoločnosti vrátane Instagramu a WhatsApp. Táto služba sa tento týždeň rozšíri do niektorých krajín a v nasledujúcich týždňoch sa rozšíri po celom svete.

Facebook taktiež rozširuje svoje existujúce video služby, ktoré zaznamenali počas používania pandémie obrovský nárast. Podľa Zuckerberga sa každý deň na jej aplikácie pripojí viac ako 700 miliónov ľudí a ich používanie sa v posledných mesiacoch v rámci mnohých krajín viac ako zdvojnásobilo.

Spoločnosť začne zdvojnásobením maximálneho počtu ľudí, ktorí sa môžu súčasne pripojiť k videohovoru zo služby mobilného posielania správ – WhatsApp, zo štyroch na osem. Táto aktualizácia bude podľa Zuckerberga spustená už budúci týždeň.

„WhatsApp je jedinou službou šifrovaných video-hovorov typu s kompletným zastrešením,“ čo dodal v súvislosti s tým, keďže veľké množstvo expertov varovalo pred nedostatočnou ochranou súkromia a zabezpečenia služby spoločnosti Zoom.

Facebook Live pridá späť funkciu s názvom Live With, ktorá umožňuje používateľom pozvať inú osobu, aby s nimi streamovala. Tlačidlo darovania finančných prostriedkov bude k dispozícii v Live prenosoch, čo používateľom umožní získavať peniaze priamo zo svojich vysielaní v krajinách, v ktorých sú k dispozícii tzv. fundraiseri.

Súvisiace: Sledovanie streamovaných videí z Instagram Live už možné aj z počítača

Instagram začne používateľom umožňovať uverejňovanie živých streamov na IGTV, ako aj na príbehy Instagramu, keď dokončia stream a vysielania Instagram Live budú prvýkrát k dispozícii aj na pracovnej ploche počítačov.

Sluzba_Messenger_Room_je_odpovedou_Facebooku_na_Zoom_3

 

Zdroj: theVerge

Facebook komentár