SpaceX, Elona Muska získala 1 miliardu amerických dolárov od spoločnosti Google a Fidelity, čo potvrdzujú predchádzajúce správy z denníka The Wall Street Journal.

Obaja noví investori budú v sučasnosti vlastniť menej ako 10% spoločnosti. SpaceX predtým, podľa CrunchBase vo forme financovania získala 245,5 miliónov dolárov, čo znamená, že jej aktuálna hodnota je viac než štyrikrát vyššia, ako vo všetkých svojich ostatných kolách dohromady. Spoločnosť je podľa denníku The Wall Street Journal v hodnote viac ako 10 miliárd dolárov.

Súvisiace: Elon Musk sa chystá vyrobiť najťažšiu raketu – môže sa dostať až na Mars

Hoci oznámenia spoločnosti sú stručné, už staršie správy ukázali, že spoločnosť Google sa zaujímala najmä o investície  do firmy SpaceX, keďže Elon Musk nedávno oznámil svoje ďalšie ambície, kde chce používať satelity na nízkonákladový internet po celom svete.

Musk pre BusinessWeek povedal, že chce vytvoriť globálny komunikačný systém, ktorý by bol “väčší, než čokoľvek, o čom sa hovorilo doteraz,” pričom jeho výstavba bude najmenej päť rokov a stáť okolo 10 miliárd dolárov.

Google mala už dlho podobné ambície. Chcela sa podielať na šírení internetu po celom svete, vrátane vzdialených regiónov, či by chcela zvýšiť počet ľudí, ktorí majú prístup k ich službám. V posledných niekoľkých rokoch investoval do lietajúcich balónov, bezpilotných lietadiel a rôznych satelitov, s cieľom  experimentovať s rôznymi spôsobmi, ako poskytovať pripojenie k internetu vo vidieckych oblastiach.

Súvisiace: Čo dokážu lietadlá spoločnosti Google, ktoré práve kúpila

Tu je oznámenie spoločnosti SpaceX:

Space Exploration Technologies (SpaceX) v ďalšom kole financovania získala od dvoch nových investorov – Google a Fidellity miliardu amerických dolárov. Pripoja sa tak k existujúcich investorom, ako Founders Fund, Draper Fisher Jurvetson, Valor Equity Partners and Capricorn. Google a Fidelity budú spoločne vlastniť necelých 10% spoločnosti. 

SpaceX navrhuje, vyrába a uvádza na trh najmodernejšie rakety a kozmické lode z celého sveta. Tieto finančné prostriedky budú použité na podporu pokračujúcich inovácií v oblasti vesmírne prepravy, opätovného využitia a výroby satelitov.

Zdroj: Wall Street Jornal, Bloomberg

Facebook komentár