Spoločnosť, ktorá je synonymom strácajúcich sa správ chce viac než len poskytovať softvér pre váš smartphone.

Nové ambície spoločnosti Snapchat začínajú s okuliarmi – dvojica “funky” slnečných okuliarov s vstavanou bezdrôtovou kamerou.

Snapchat tak dnes predstavila svoj vôbec prvý hardvérový produkt, jedná sa teda o okuliare s “úplne novým typom kamery”, keďže zaznamenáva videá z “ľudského hľadiska.” Snapchat tiež zmenila svoj oficiálny názov spoločnosti, na Snap (Inc).

Kamera v okuliaroch, ktorá sa nachádza na rámoch blízkosti ľavého oka má rozsah pohľadu až 115 stupňov, čím je širším ako u bežnej kamery smartphonov.

Firma vo svojom blogu uviedla: “Predstavte si jednu z vašich obľúbených spomienok. Čo keby ste mohli vrátiť späť a vidieť, čo si aj pamätáte a presne tak ako ste to zažili? To je dôvod, prečo sme vytvorili tieto okuliare.”

Špecifikácie okuliarov poukazujú na možnosť nahrania krátkeho videa o dĺžke až 30 sekúnd. Svetlá na vnútornej a vonkajšej strane rámov dávajú ostatným ľuďom jasne najavo, že práve prebieha nahrávanie.

Zábery možno nahrať priamo na účet používateľa Snapchatu, v priečinku “Memories”, pomocou Bluetooth alebo Wi-Fi. Videá sú taktiež uložené na pamäť slnečných okuliarov, takže počas nahrávania nepotrebujete mať svoj smartphone v blízkosti.

Slnečné okuliare sa bezproblémovo nabíjajú a pri plnom nabití ich môžete využívať až jeden týždeň. Samotné okuliare na jedno nabitie môžu nahrávať jeden celý deň.

Okuliare budú stáť 130 amerických dolárov a bude k dispozícii v obmedzenom množstve, v období neskorej  jesene. K dispozícii budú tri možnosti: čierna, modrá a koralová.

V samostatnom blogu, zakladateľ Evan Spiegel vysvetľuje, prečo upustil od využívania slova “chat”: “Keď sme začínali, dávalo zmysel, aby sme našu spoločnosť pomenovali Snapchat Inc., pretože Snapchat bol až doteraz Náš jediný produkt! Vývojom ďalších produktov, ako sú okuliare, potrebujeme meno, ktoré presahuje využitie iba jediného produktu.”

Súvisiace: Úžasný život najmladšieho miliardára na svete – Evan Spiegel (Snapchat)

Táto zmena má tiež vážnejší obchodný účel – spoločnosť bude ľahšie rozlíšiť od svojich služieb. Názov aplikácie zostane rovnaký. Ale ak ľudia budú chcú hľadať správy o konkrétnej spoločností, budú musieť vyhľadať slovo Snap Inc.

Firma Snapchat, ktorá začala svoju pôsobnosť pred piatimi rokmi sa nachádza v odhadovanej trhovej kapitalizácií vo výške 22,7 miliárd dolárov.

Spoločnosť tak vizionársky odmietla ponuku akvizíciu gigantu Facebook v roku 2013, v hodnote 3 miliárd dolárov a má v pláne prísť na verejnosť cez verejnú ponuku akcií.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheVerge, Fortune

Facebook komentár