Starbucks_do_roku_2021_zamestna_az_240_000_ludi_2017

Starbucks do roku 2021 plánuje po celom svete najať viac ako 240 000 zamestnancov. To zahŕňa 68 000 pracovných miest pre USA.

Spoločnosť oznámila svoje plány pre vytváranie pracovných miest na svojom výročnom valnom zhromaždení akcionárov, ktoré sa uskutočnilo počas včerajšieho dňa. To znamená posledný krok Howarda Schultza, predtým než ho vo funkcii generálneho riaditeľa – 3. apríla nahradí veterán z oblasti technológií – Kevin Johnson.

Oznámenie prichádza v období, kedy je firma Starbucks silne zameraná na rast svojho podnikania v zahraničí. V súčasnom období, je každým dňom v Číne otvorená jedna prevádzka a dokonca skupina Starbucks nedávno vstúpila aj na taliansky trh. Tento reťazec z oblasti kávy, plánuje do roku 2021 po celom svete navýšiť počet svojich prevádzok o 12 000.

Súvisiace: Mapy dominancie fast-foodových reťazcov v USA

Johnson a Schultz sa tento týždeň stretli v rozhovore, kde diskutovali o politickej klíme v USA a vplyve na medzinárodný obchod.

Johnson poznamenal, že jednou z najdôležitejších informácií, ktoré Starbucks potrebuje od prezidenta Trumpa vedieť, sú možnosti okolo obchodnej politiky, keďže existuje obava z razenia Trumpovej politiky “Amerika na Prvom mieste”, čo môže vo veľkej miere ovplyvniť najmä svetové značky.

Johnson poznamenal: “Samozrejme, je pre nás dôležité, ako môže mať politika v Spojených štátoch vplyv na americké značky,” … “My sa samozrejme budeme sústreďovať na to, čo môžeme kontrolovať a budeme pokračovať v stratégiách, ktoré robíme správne.”

Schultz, ktorý počas minulého roka podporil v kampani Hillary Clintonovú povedal, že je príliš skoro na to povedať, či Trumpova politika zasiahne spoločnosť Starbucks. Zároveň však Schultz nie je podporcom niektorých Trumpových stratégií.

Povedal, že Trumpove vyjadrenia pre realizáciu “zníženie daní a vytváranie pracovných miest a prinášaní výroby späť do krajiny” bude “veľmi pozitívna ako pre krajinu ale aj pre Starbucks.”

Ale Schultz povedal, bez ohľadu na to, čo sa deje vo Washingtone, Starbucks búrku môže prečkať.

Ďalej poznamenal: “Myslím si, že Starbucks preukázal viac ako 40 rokov svoju jedinečnú schopnosť, úspešne prechádzať množstvom cyklickým zmien v ekonomike a politike,” … “Som si istý, že sa nám to podarí aj tentokrát.”

63-ročný Schultz zostane v spoločnosti Starbucks, ako výkonný predseda. Ak sa naplno vzdá svojho titulu generálneho riaditeľa (CEO), bude mať viac času sústrediť sa na sociálne problémy, na ktorých mu záleží.

Povedal, že chce pokračovať vo svojich úsiliach pre oblasť rozvoja mládeže, problematiky veteránov a bezdomovectva, prostredníctvom Schultz Family Foundation.

Schultz v rozhovore ďalej uviedol: “Som odhodlaný urobiť všetko, čo môžem ako jednotlivý občan, aby som sa pokúsil náš národ v týchto otázkach pozdvihnúť,” … “Som veľmi, veľmi znepokojený krehkou povahou sveta a neistôt v Amerike a chcem urobiť všetko, čo môžem, aby som skutočne zlepši situáciu pre tých, ktorí tento hlas nemajú.”

Súvisiace: Starbucks skúša novú iniciatívu k zastaveniu plytvania jedlom

Verejnosť už dlhší čas špekulovala, či Schultzove ďalšie aktivity budú smerovať aj do politiky. V decembri Schultz povedal, že “nie je ten správny čas,” keďže “som ešte mladý.”

Johnson a Schultz tvrdia, že na päťročnom pláne pre spoločnosť úzko spolupracovali a očakávajú, že tento prechod pôjde naozaj “hladko”.

Johnson má v úmysle pokračovať v Schultzovej tradícií ohľadom podpory pre rôzne sociálne skupiny. Spoločnosť sľúbila, že do roku 2025 zamestná 25 000 veteránov alebo ich manželiek, čím rozšíri svoj predchádzajúci záväzok pre zamestnanie 10 000 jednotlivcov. Do roku 2020 taktiež plánuje najať 100 000 mladých ľudí, ktorí neštudujú, alebo sú nezamestnaní.

Starbucks si taktiež pevne stojí za svojím záväzkom okolo plánov pre zamestnanie 10 000 utečencov po celom svete, čo je krok, ktorý firma oznámila, deň potom, čo Trump realizoval svoj prvý zákaz cestovania utečencov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune, USAToday

Facebook komentár