Starbucks_predstavila_Pokemon_Go_Frappuccino_2016

Aktuálne budeme vedieť, ako chutí Pokémon.

Spoločnosť Starbucks počas tohto týždňa oznámila, že predstaví Pokémon Go Frappuccino s mrazenými malinami a černicami, na štýl vanilkového Frappuccina.

Známe predajne s kávou totiž prišli s informáciou, že v najbližšej aktualizáciou sa všetky ich predajne stanú Pokéstopmi a telocvičňami – fyzické oblasti, ktoré umožňujú hráčom Pokémon Go získavať Pokémonov, alebo bojovať s ostatnými hráčmi. Pokémon Go Frappuccino bude možné nájsť na zhruba 7800, v rámci ich amerických lokalít.

Tento krok spoločnosti Starbucks tak má nalákať používateľov tejto hry do ich predajní.

Aplikácia rozšírenej reality sa počas tohto roka stala fenoménom. V Apple App Store dosiahla rekordné úrovne a vyzvala milióny používateľov pobehovať po vonku, kde mohli na reálnych miestach chytiť svojich virtuálnych Pokémonov. V dôsledku toho sa v dňoch hrania hry, najaktívnejším užívateľom podarilo v priemere vykonať viac krokov, presnejšie o 26%.

Súvisiace:
Google chce v utejení vytvoriť novú hru ako Pokemon Go
Thajsko vyhnalo hráčov hry Pokémon Go z kráľovského paláca

Mnoho firiem využilo toto šialenstvo a zaznamenalo nárasty v oblasti predajov, vrátane predajní Doughnut Plant v New Yorku. K trendu okolo navýšenia ziskov im domohlo zviditelnenie sa okolo umiestnenia telocviční s označením Pokémon Gym.

Aj keď popularita od tej doby poklesla, Pokémon Go zostáva medzi top 30 herných aplikácií v iOS a obchodov s aplikáciami operačného systému Android.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CDNet

Facebook komentár