Starbucks_Takmer_tretina_trzieb_pochadza_z_on_linu_a_aplikacii_2017

Starbucks uviedla, že takmer tretina jej tržieb, počas minulého štvrťroku bola realizovaná on-line alebo prostredníctvom ich aplikácie.

Vo štvrtkovej správe jej výsledkov, Starbucks poznamenala, že 29% jej tržieb pochádza z objednávok, ktoré boli vykonané on-line alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Súvisiace: Starbucks do roku 2021 zamestná až 240 000 ľudí

Rastúce digitálnych predaje sú pre Starbucks ústredným bodom už po celé roky. Jej populárna aplikácia, ktorá zákazníkom umožňuje platiť za objednávku prostredníctvom svojho mobilného telefónu, bola nedávno aktualizovaná, aby si zákazníci mohli objednávať aj čas svojho vyzdvihnutia.

Starbucks_Takmer_tretina_trzieb_pochadza_z_on_linu_a_aplikacii_2017_2

Aktualizácia bola veľkým hitom, ale zároveň mala nezamýšľaný dôsledok: V predajniach spôsobila dlhé fronty, ktoré tvorili čakajúci ľudia na vyzdvihnutie svojich objednávok, čo odvracalo zákazníkov, keďže si mysleli, že rovnako čakajú v rade na objednávky.

Predaje spoločnosti Starbucks však investorov v poslednej dobe neohúrili. Spoločnosť vo štvrtok vydala svoju najnovšiu správu o výsledkoch a poukázala na slabý rast predajov v USA, čo mimo riadneho obchodovania poslalo cenu akcií nadol, takmer až o 5%.

Oznámenie výsledkov po prvýkrát nebolo vedené zakladateľom a bývalým generálnym riaditeľom (CEO) spoločnosti Starbucks – Howardom Schultzom. Počas minulého roka prišiel s oznámením svojich plánov pre odstúpenie z funkcie generálneho riaditeľa, hoci sa udržiava na funkciu predsedu. Novým generálnym riaditeľom (CEO) je Kevin Johnson, ktorý bol podporený z jeho bývalého postu prevádzkového riaditeľa.

Súvisiace: 15 spoločností, ktoré najviac profitujú z generácie Milénia

Schultz predsa len urobil niekoľko pripomienok k výsledkom.

Schultz povedal: “Áno, čelili sme namáhavej prvej polovici [fiškálneho] roka,” ale zároveň poznamenal, že spoločnosť v Číne dosahuje obrovské pokroky (najväčšom svetovom trhu), čo sa nepochybne oplatí.

Spoločnosť je v súčasnej dobe v Číne nastavená na tempo otvorenia jednej prevádzky denne.

Schultz taktiež využil príležitosť, aby pochváliť digitálnu zdatnosť spoločnosti Starbucks a povedal že aplikácia spoločnosti sa pre spoločnosť v dlhodobom horizonte určite oplatí.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, Bloomberg

Facebook komentár